MENU GŁÓWNE

 • ŚWIĘTUJEMY SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  ŚWIĘTUJEMY SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Obrazek 1     ŚWIĘTUJEMY SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Obrazek 2

   

  heart ŚWIĘTUJEMY SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ heart

    UROCZYSTE AKADEMIE:

  • 07.11.2018r. - AKADEMIA  DLA KLAS I-III

  GALERIA: smiley

  • 08.11.2018r. - AKADEMIA  DLA KLAS IV-VIII

  GALERIA: smiley      Zdjęcia: Joanna Stawińska

  • 09.11.2018r. - W II BUDYNKU PRZY UL. SZWOLEŻERÓW:

        Autor filmu: Mariusz Szwoch- StudioMario.pl

   

   AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

   

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". O symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn Polski.

  Przed akcją pani dyrektor Maria Makowska-Babińska wprowadziła wszystkich w uroczysty nastrój przypominając co symbolizuje godzina 11:11 oraz jak ważne jest dla nas to, że Polska jest niepodległym krajem.

  Tekst: Beata Łaska

   

  • 09.11.2018r. - ODŚPIEWANIE HYMNU POLSKI przez klasy I-III

  GALERIA: heart     Zdjęcia: Beata Łaska

   

  • 09.11.2018r. - ODŚPIEWANIE HYMNU POLSKI NA SALI GIMNASTYCZNEJ przez klasy IV-VIII

  GALERIA: heart    Zdjęcia: Karina Duszynska i Katarzyna Jatkowska 

    Autor filmu: Karina Duszynska 

   KONKURSY: 

  - budynek przy u. Szwoleżerów: ►

   

  - Praca Alicji Chmielewskiej z klasy VI e, która zwyciężyła w Szkolnym Konkursie Informatycznym na przygotowanie prezentacji multimedialnej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę: *.pptx

   ŚWIĘTUJEMY SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Obrazek 3

   

    UDZIAŁ NASZYCH NAUCZYCIELI I UCZNIÓW W UROCZYSTYM MARSZU W NASZYM MIEŚCIE 11.11.2018r.:  o godz.15.00 odbył się w naszym mieście marsz z okazji Niepodległości Polski. Przedstawiciele z kl. IV-VIII uczestniczyli w nim wraz z opiekunami: p. R. Muchlińskim, p. M. Malinowską oraz z p. J. Porożyńską.

  GALERIA: laugh    Zdjęcia: M. Malinowska i J. Stawińska                            

   

    DEKORACJE NIEPODLEGŁOŚCIOWE    Zdjęcia: Karina Duszynska i Magdalena Gramburg

    LINK DO FILMÓW HISTORYCZNYCH Z CZASÓW WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ yes

   

    LINK DO KOMIKSU O HISTORII yes - (Komiksowy hołd na 100-lecie odzyskania niepodległości)

   

   

 • ZAPROSZENIE NA BAL

  Przewodnicząca Rady Rodziców Anita Konkel zaprasza na:

  POBIERZ: Plakat_2019.pdf

  ZAPROSZENIE NA BAL - Obrazek 1

   

   

 • II JESIENNA „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”
  29.10.2018

  II JESIENNA „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”

          26-29.10.2018r. ponownie nasi wolontariusze uczestniczyli w akcji „Dziewczynka z zapałkami”. Uczniowie z naszej szkoły potrafią się szybko zmobilizować się, aby pomóc innym. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska

 • SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA PROJEKT DOTYCZĄCY „HALLOWEEN”
  29.10.2018

  SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA PROJEKT DOTYCZĄCY „HALLOWEEN”

  W październiku odbył się szkolny konkurs plastyczno-lingwistyczny na projekt dotyczący „Halloween”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI i cieszył się dużym powodzeniem. Najpiękniejsze prace zdobią sale lekcyjne oraz gabloty szkolne, a uczniowie otrzymali oceny celujące z pracy dodatkowej. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka angielskiego: K.Specht, K. Duszynska, B. Łaska, B.Olborska.

  GALERIA: angel

  Tekst i zdjęcia: B. Łaska, K. Duszynska

 • XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY ,,DARUJMY ŚWIATU POKÓJ"
  22.10.2018

  XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY ,,DARUJMY ŚWIATU POKÓJ"

       Nasza uczennica Karolina Pawełek z klasy VII d otrzymała nagrodę w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Darujmy światu pokój" pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcimia w kategorii wiekowej 11-13 lat.

  Nagrodę wręczył Pan Dyrektor Arkadiusz Kobierzyński.

  laugh Serdecznie gratulujemy!!! yes

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska

 • Lekcje żywej historii dla klas IV-VIII w naszej szkole w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
  17.10.2018

  Lekcje żywej historii dla klas IV-VIII w naszej szkole w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

       W dniach 16 i 17 października 2018r. uczniowie naszej szkoły mieli okazje po raz drugi obejrzeć przedstawienia pana Michała Rychlickiego. Tym razem tematem inscenizacji było odzyskanie niepodległości przez Polskę związane z setną rocznicą tego wydarzenia W mundurze Legionisty wprowadzał uczniów w świat z okresu życia Józefa Piłsudskiego, poprzez wojnę polsko-bolszewicką do ukształtowania granic II Rzeczypospolitej. Żartobliwie i wesoło, poważnie i ze swadą opowiadał o zwykłym człowieku, którego życie nierozerwalnie połączone zostało z historią naszego kraju. Uczniowie, w mundurach i z repliką broni z czasów walk o niepodległość, wcielali się m.in. w role Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Paderewskiego. Była to nie tylko zabawa dla uczniów ale również lekcja patriotyzmu i dumy z naszej wspaniałej przeszłości.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Robert Muchliński

 • WYCIECZKA KLAS TRZECICH NA POLE
  16.10.2018

  WYCIECZKA KLAS TRZECICH NA POLE

  Zawitała jesień i na polach trwają ostatnie zbiórki plonów, zasiane zostało zboże ozime i rzepak, a ziemia przygotowywana jest do zimowego odpoczynku. To wszystko mogli zaobserwować uczniowie klas trzecich, którzy 16.10.2018r. udali się na wycieczkę do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie.

  Na tamtejszych polach widzieli pracujące maszyny rolnicze i zbierali ziemniaki, które piekli w ognisku. Przy okazji dzieci zajrzały także do budynków zwierząt hodowlanych. Największą atrakcją były pięknie prezentujące się ptaki: indyk i gęś oraz owce i króliki, które można było pogłaskać.

  Zadowolone miny dzieciaków świadczyć mogą o tym, że wyprawa była bardzo udana.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Ćwiek

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  15.10.2018

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

  15 października 2018r. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali życzenia dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły w trzech formach:

  1. Uczniowie przeczytali szczerze płynące życzenia wraz z muzyczną dedykacją.

  2. Przedstawiciele SU rozdawali specjalne życzenia ze słodką niespodzianką.

  3. Projekt do gabloty wykonała kl. V a.

      Specjalne podziękowania dla p.G.Błańskiej za wydruk życzeń.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska – opiekun SU

   

  MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  http://przegladsamorzadowy.wsse.edu.pl/2018/10/14/dzien-edukacji-narodowej-w-starogardzie-gdanskim/

   

 • DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA
  10.10.2018

  DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

  W środę 10.X.2018r. odbyła się w naszej szkole Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka dla klas IV-VII. Podczas zabawy wybraliśmy Mistera Szkoły 2018/2019. Zgłosiło się 4 kandydatów:

  Piotr Płaczkowski z kl. IV c,

  Aleksander Warkusz z kl. VI a,

  Adam Krakowski z kl. VId,

  Szymon Frankiewicz z kl. VIIId.

  Publiczność jednomyślnie zadecydowała - Misterem Szkoły został Szymon Frankiewicz z kl. VIII d

   

  Specjalnie podziękowania kierujemy dla p. Daniela Erdanowskiego oraz dla opiekunów: p. A. Kurek, p. H. Hoffman, p. K. Jatkowskiej, p. M. Jatkowskiemu, p. M. Szopińskiej, p. G. Błańskiej, p. A. Urban, p. B. Kalkowskiej, p. J. Choinie.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska – opiekun SU

 • Powiatowe Biegi Przełajowe w Kaliskach
  10.10.2018

  MEDALE DLA BIEGACZY STAROGARDZKIEJ „JEDYNKI” W KALISKACH

  Na obiektach sportowych Kalisk, 10 października 2018 roku przy szkole podstawowej odbyły się finały powiatowych igrzysk dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Do Kalisk wybrała się reprezentacja dziewcząt i chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. Nasze sztafety składały się z 10 biegnących zawodników i kilku rezerwowych. W sportowych zmaganiach brało udział 8 najlepszych sztafet powiatu starogardzkiego. Po zaciętej walce, pomimo braku dwóch najlepszych zawodniczek z PSP 1, dziewczęta zdobyły trzecie miejsce i brązowe medale igrzysk powiatowych. W składzie dziewcząt wystąpiły dwie nowe dziewczynki, które do tej pory nie reprezentowały szkoły w biegach przełajowych. Romanowska Julia i Wojciechowska Zuzanna, które godnie zastąpiły nieobecne, pokazały hart ducha w walce o medale. Najszybciej w sztafecie pobiegła na zmianie pierwszej Kinga Gajkowska. W składzie PSP 1 wystąpiły ponad to: Dobrowolska Hanna, Budakowska Maria, Helak Zofia, Jasińska Ola, Klaman Sara, Rulewska Julia, Skrobisz Ula. Rezerwowymi były uczennice klasy czwartej, najmłodsze w sztafecie, Marika Pieniaszek i Nadia Jędrzejewska. Opiekunem grupy był pan Mariusz Noetzel. Rywalizację dziewcząt wygrała sztafeta z PSP 8 ze Starogardu Gdańskiego przed szkołą ze Skarszew.

  Po startach dziewcząt, przyszła pora na chłopców ze szkół podstawowych. Chłopcy starogardzkiej jedynki do samego końca walczyli ze sztafetą, ze Skarszew o miano najlepszej. Niestety po ósmym zawodniku startującym, sztafeta ze Skarszew objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca. Nasi zawodnicy ustępując tylko najlepszym, dobiegli do mety ze znaczną przewagą nad trzecim zespołem szkolnym. Do zawodów wojewódzkich do Garczyna uda się tylko zwycięzca igrzysk powiatowych. W składzie PSP 1 pobiegli i zdobyli srebrne medale: Andrearczyk Karol, Baska Michał, Burczyk Mikołaj, Parulski Mateusz, Pawłowicz Oskar, Pieniaszek Rico, Piotrowski Jakub, Skolimowski Tymoteusz, Tokarewicz Igor i Wojtaś Miłosz. Rezerwowymi byli: Kresa Łukasz i Węsierski Szymon. Opiekunem grupy był Krzysztof Piątkowski.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

 • "Szkoła pachnąca jabłkami"
  10.10.2018

  „SZKOŁA PACHNĄCA JABŁKAMI”

   - promujemy zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie - rozpowszechniamy polskie produkty rolne - szczególnie jedzenie jabłek pod wszelakimi postaciami laugh WYNIKI KONKURSÓW FOTORELACJE:

   

  W naszej szkole 9 i 10 października 2018r. nasz hol zmienił się w „mini sad”, wypełniając się zapachem jabłek, które były najważniejszym bohaterem tej akcji.

  Wszystkie klasy dobrowolnie biorące udział w wydarzeniu przygotowały się niezwykle starannie. Wyczarowały niesamowite stoiska i wspaniałe pyszności z jabłek. Swoje stanowiska bogato wypełniły całym mnóstwem niezwykle smacznych, kolorowych i różnorodnych dań z udziałem naszych przepysznych, polskich jabłek.

  Wśród dań można było nabyć, degustować i delektować się wypiekami tj. ciastka, muffinki, róże, przeróżne szarlotki, pieczone jabłka z bakaliami, w czekoladzie, w karmelu, musy, galaretki, dania z ryżem, chipsy z jabłek, sałatki owocowe, różne rodzaje soków jabłkowych, kaczki z jabłkami i całe mnóstwo innych pięknych i pomysłowych rzeczy.

  Akcja ta była wspaniałą lekcją współdziałania, jednoczenia się w ramach klasy i całej społeczności szkolnej, jak również zdobywania umiejętności kulinarnych, walorów smakowych i zdrowotnych naszych rodzimych jabłek.

  Wszystkim rodzicom, uczniom i wychowawcom zaangażowanych w to wydarzenie, pragnę serdecznie podziękować za zaskakujące pomysły oraz za włożony wielki wysiłek i trud przygotowania tych wspaniałości.

  Joanna Stawińska

  Klasy biorące udział w kiermaszu:

  - klasy I – IV - 09.10.2018r.: IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IVa, IVb, IVc, IVd, IVf, IVg, IVh.

  - klasy V – VIII -10.10.2018r.: Va, Vb, Vc, Vd, Ve, Vf, VIa, VIc, VId, VIe, VIf, VIIb.

   

    GALERIA: laugh - klasy I – IV -  wtorek 09.10.2018r.

   

  GALERIA: laugh - klasy V – VIII - środa 10.10.2018r.

  Zdjęcia: Karina Duszynska, Joanna Stawińska, Małgorzata Malinowska

   

  ·      WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO: TERMIN WRĘCZENIA NAGRÓD - WTOREK 20.11.2018r. NA 3 LEKCJI!

  - dla klas I - III o haśle: "Dlaczego powinno się jeść jabłka?”

   

  MIEJSCE

  Nazwisko /klasa

  1.  

  Dominika Mróz - II C

  2.  

  Ksawery Laskowski - II B

  3.  

  Lena Majka - I F

  1 WYRÓŻNIENIE

  Olaf Ossowski - II C

  2 WYRÓŻNIENIE

  Michał Zacharski - II C

   

   

   

   

   

   

   

   - dla klas IV - VIII "Zdrowotne zalety ze spożywania jabłek":

   

  MIEJSCE

  Nazwisko /klasa

  1.  

  Natalia Marculewicz - VI A

  2.  

  Oliwia Kiedrowska - VI F

  3.  

  Oliwia Gdaniec - V F

  1 WYRÓŻNIENIE

  Aleksandra Folleher – VI A

  2 WYRÓŻNIENIE

  Matteo Zegarelli - VI A

  3 WYRÓŻNIENIE

  Antonina Mazur - V C

   

   

   

   

   

   

   

   

  ·      WYNIKI KONKURSU DLA CAŁEJ KLASY na – „Najsmaczniejsze danie z jabłek” - komisja degustacyjna przyznała wygrane:

  - wśród klas I - IV - klasie IV A za "Ciasto z pieczonymi jabłkami" - PRZEPIS: - UDOSTĘPNIONY W  GALERII

   

  - wśród klas IV - VIII - klasie VI A za "Kaczkę z jabłkami" - przepisy przedstawimy wkrótce.

   

  Nagrodą dla całej klasy było wejście na basen szkolny i wspólna zabawa w wodzie. GRATULUJEMY!

   

  heartZe sprzedaży wszelkich pyszności można dobrowolnie wesprzeć nasze

  Szkolne Koło Wolontariatu - do p. M. Krzywickiej s.160 heart

   

  laugh DZIĘKUJEMY ZA LICZNY I AKTYWNY UDZIAŁ laugh

   

   

  Organizatorzy: Joanna Stawińska, Ewa Drulla, Marlena Krzywicka, Małgorzata Malinowska z SU, Maria Musolf, Magdalena Gramburg, wychowawcy klas wraz z rodzicami i ofiarodawcami

   

 • TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY U17 KOBIET
  10.10.2018

  TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY U17 KOBIET

   

  W dniach 4-10 października 2018r. rozegrany został turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-17 Kobiet. To pierwsza faza eliminacji. Mecze odbywały  się w Starogardzie Gdańskim i Malborku. Uczniowie klasy IV G wraz z wychowawcą klasy Jackiem Wołczak udali się na stadion aby czynnie uczestniczyć w jednym z meczy. Była to wspaniała przygody dla chłopców, którzy mogli wyprowadzać reprezentacje na środek boiska oraz podawać piłki jako eskorta dziecięca. Organizatorem meczu był Pomorski związek piłki nożnej.

  GALERIA: laugh

  Tekst zdjęcia: Jacek Wołczak

 • POZNAJ MOC OSZCZĘDZANIA W SKO
  08.10.2018

  POZNAJ MOC OSZCZĘDZANIA W SKO - Obrazek 1

  POZNAJ MOC OSZCZĘDZANIA W SKO

  Dnia 8 października 2018 roku uczniowie klas trzecich wzięły udział w spotkaniu z pracownikami Banku PKO w Starogardzie Gdańskim panią Iwoną Makuch i Beatą Kubiak.

  W trakcie zajęć panie uświadomiły dzieciom znaczenie, funkcje i wygląd pieniądza-banknotów i monet polskich. Przypomniały uczniom na czym polega oszczędzanie i dlaczego jest tak ważne w życiu człowieka.

  Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali firmowe upominki.

   GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Jolanta Reszkiewicz

  POZNAJ MOC OSZCZĘDZANIA W SKO - Obrazek 2

   

 • KOLEJNY SUKCES NASZYCH PIŁKARZY
  08.10.2018

  KOLEJNY SUKCES NASZYCH PIŁKARZY

  W ciągu tygodnia piłkarze PSP1 zdobyli dwa złote medale. Na hali Agro-Kociewie w mistrzostwach miasta bezapelacyjnie zwyciężyli w turnieju, w którym brały udział cztery zespoły. Warto odnotować fakt, że najlepszym strzelcem turnieju został Tobiasz Szlagowski, a najlepszym bramkarzem został Michał Baska. Kolejnym etapem zmagań był finał powiatowy, który odbył się na naszych obiektach. Tutaj również pierwsze miejsce dla piłkarzy PSP 1, co daje nam przepustkę na kolejne fazy rozgrywek, a mianowicie półfinał wojewódzki.

  Skład: Tobiasz Szlagowski, Paweł Budziński, Mateusz Parulski, Mikołaj Burczyk, Olaf Gugała , Szymon Węsierski, Michał Baska.

  Opiekun Jacek Wołczak

   

  GALERIA: laugh

   

  Tekst i zdjęcia: Jacek Wołczak

 • RYWALIZACJA w DWUBOJU NOWOCZESNYM w PASYMIU
  07.10.2018
  RYWALIZACJA W DWUBOJU NOWOCZESNYM
  6-7 PAŹDZIERNIK 2018r. – PASYM

  Ośrodek wypoczynkowy KALWA w Pasymiu był miejscem sportowej rywalizacji zawodników w cyklu „Penta Day” i Pucharze Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Ze starogardzkiej szkoły PSP 1 do mazurskiej miejscowości wybrała się 14 osobowa grupa uczniów klas pływackich reprezentujących UKS Ósemkę wraz z opiekunem Mariuszem Noetzelem. Sześciu zawodników wystartowało w Pucharze Polski, a ośmioro w „Penta Day”. Reprezentacja Starogardu składała się z: Uli Skrobisz, Oliwii Miszewskiej, Jakuba Piotrowskiego, Tomasza Brylowskiego, Jasia Kitowskiego, Jakuba Kilicha oraz Rulewskiej Julii, Gosi Gorczycy, Dobrowolskiej Hani, Oli Jasińskiej, Jasia Mielniczka i Jakuba Przytarskiego.

  Do zawodów Penta Day w najmłodszej kategorii zgłoszono prawie 200 zawodników, a w tym 120 chłopców z rocznika 2006 i młodsi. Ośmiu zawodników UKS Ósemka w tym cyklu zawodów do południa pływało a popołudniu biegało. Po dwóch konkurencjach dziewczęta starogardzkiej szkoły mogą uznać starty swoje za udane. W roczniku 2008 Ola Jasińska zajęła bardzo dobre 6 miejsce, w 2007 Gosia Gorczyca została sklasyfikowana na 12 pozycji, a w roczniku 2006 Julia Rulewska zajęła 5 miejsce. Natomiast nieco gorzej poszło chłopcom. Zawodnicy ze Starogardu zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce. W roczniku 2006 Rico Pieniaszek zajął 11 miejsce, Tokarewicz Igor w roczniku 2007 zajął 15 miejsce, a Mielniczek Jasiu w 2008 zajął 14 miejsce. Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal i koszulkę. Najlepsza szóstka w każdej kategorii wiekowej otrzymała dyplomy i statuetki.

  W zawodach Pucharu Polski zgłoszono 159 zawodników, 73 w trójboju i 86 w dwuboju nowoczesnym. Oliwia Miszewska i Ula Skrobisz będąc najmłodszymi dwuboistkami na zawodach, bardzo ambitnie walczyły ze starszymi koleżankami z Warszawy, Częstochowy, Radomska, Łodzi czy Drzonkowa. W końcowej klasyfikacji zajęły miejsca: 18-Ula i 21-Oliwia. Zawodnicy starogardzkiej ósemki startujący w dwuboju popłynęli w granicach swoich rekordów życiowych. Bardzo dobrze przebiegli natomiast trasę jednego kilometra. Tradycyjnie trasa biegu w Pasymiu nie należała do łatwych. Poprowadzona była wśród duktów leśnych i piaszczystej plaży oraz z bardzo długim podbiegiem w końcowej fazie. Jakub Piotrowski i Jasiu Kitowski pokonali tę trasę w czasie 3 min. i 41 sekund. Były to wyniki plasujące ich na 18 i 19 lokacie. Po dwóch konkurencjach nasi chłopcy plasowali się jednak dopiero w czwartej dziesiątce. Najwyżej został sklasyfikowany Piotrowski Jakub, na miejscu 30.

  Na zakończenie zawodów przeprowadzona była loteria fantowa, w której wygrać można było rakiety do tenisa ziemnego oraz rodzinny pobyt w ośrodku Kalwa. Szczęście w loterii miał Jasiu Kitowski reprezentujący UKS Ósemka Starogard Gdański, który został nagrodzony voucherem na tygodniowy pobyt dla 4 osobowej rodziny w ośrodku wypoczynkowym Kalwa w Pasymiu. Gratulujemy.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

 • IGRZYSKA DZIECI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  04.10.2018

  IGRZYSKA DZIECI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  ZAWODY POWIATOWE - 4.10.2018 SKÓRCZ

  Tradycyjnie w Skórczu rozgrywane są zawody powiatowe w biegach przełajowych. Tym razem w sportowe szranki stanęły drużyny szkolne dziewcząt i chłopców, najlepsze w swoich rejonach. Na przygotowanej trasie wokół boiska k/Iglotexu rywalizowały drużyny składające się z 10 osób. W biegu pierwszym wystartowało piątka  dzieci z młodszych roczników a w następnym biegu piątka z roczników starszych (2006 i 2007).

  Na etapie powiatu starogardzkiego, do zawodów drużynowych w biegach przełajowych przystąpiło 10 drużyn dziewcząt jak i chłopców. W sportowej rywalizacji dziewcząt brały udział szkoły: z Pogódek, Bobowa, Czarnej Wody, Rywałdu, PSP 4 Starogard Gd., Bytoni, Smętowa, Sumina, Lubichowa i PSP 1 Starogard Gd. Najlepszą drużyną okazały się dziewczęta ze szkoły podstawowej z Pogódek. Starogardzianki z PSP 1 zajęły trzecie miejsce. Dziewczęta otrzymały pamiątkowy dyplom oraz na szyi każdej biegnącej zawisł medal brązowy powiatowych zawodów. Skład drużyny PSP 1 stanowiły: Skrobisz, Jasińska, Dobrowolska, Miszewska, Gajda, Budakowska, Gabriel, Pieniaszek, Jędrzejewska, Kłos.

  Do rywalizacji chłopców natomiast przystąpiły szkoły ze Skórcza, Pogódek, PSP 1 i PSP 4 Starogardu, Pinczyna, Czarnej Wody, Sumina, Osiecznej, Smętowa, Kokoszkowy. Najszybciej pokonali trasę biegu chłopcy z Pogódek. Oni będą reprezentować powiat starogardzki na zawodach wojewódzkich. Chłopcy ze starogardzkiej „jedynki” uplasowali się tuż za zwycięzcami, tracąc do najlepszych tylko 16 punktów. Ze Skórcza przywieźli srebrne medale i pamiątkowy dyplom dla szkoły.

  Skład reprezentacji chłopców z PSP 1 stanowili: Kuling, Kitowski, Tokarewicz, Piotrowski, Midura, Parulski, Wojtaś, Wyczyński, Pawlewicz, Pieniaszek.

  Opiekunami na zawodach byli Mariusz Noetzel i Krzysztof Piątkowski.

   

  GALERIA: laugh

   

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

 • Mistrzostwa powiatu starogardzkiego w badmintonie dziewcząt i chłopców
  01.10.2018

  MISTRZOSTWA POWIATU STAROGARDZKIEGO W BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  Dnia 1 Października 2018 roku w salce MOS-u przy ulicy Hallera odbyły się zawody powiatowe w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Sara Klaman, Agnieszka Tilsen i Agata Pawelczyk oraz chłopcy: Karol Andrearczyk, Paweł Marula i Tymon Skolimowski. Oni wcześniej zostali Mistrzami Starogardu Gdańskiego w badmintonie. Do zawodów zakwalifikowały się reprezentacje, szkoły w Skórczu, Zelgoszczy i Starogardu Gdańskiego. Pomiędzy tymi szkołami trzeba było wyłonić zwycięzcę powiatu starogardzkiego. Tylko drużyna najlepsza tego turnieju weźmie udział w finale wojewódzkim. W systemie gier „każdy z każdym” wśród dziewcząt drużyna starogardzkiej jedynki pierwszy pojedynek wygrała a drugi przegrała. Chłopcy z PSP 1 nie dali szans drużynom przyjezdnym i oba pojedynki wygrali. Zawody w badmintona zwyciężyła drużyna dziewcząt z Zelgoszczy a wśród chłopców drużyna PSP 1 ze Starogardu Gdańskiego. To oni będą reprezentantami powiatu starogardzkiego w zawodach wojewódzkich.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel i Krzysztof Piątkowski

 • JESIENNA AKCJA "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI"
  30.09.2018

  JESIENNA AKCJA "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI"

  W dniach 28-30.10.2018 r. ponownie rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami”. Uczestniczyło w akcji 30 uczniów z klas IV-VI.

  Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska – opiekun SU

 • DWUBÓJ PŁYWACKI - STAROGARD GDAŃSKI
  28.09.2018

  OD DWUBOJU DO PIĘCIOBOJU - STAROGARD GDAŃSKI 28.09.2018.

  Starogard Gdański był gospodarzem drugiej edycji zawodów sportowych „Szlakiem Oktawii Nowackiej, od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego”. W dniu 28 września 2018 roku przybyło do PSP 1 w Starogardzie Gdańskim 120 zawodników chcących rywalizować w dwuboju nowoczesnym. Na pływalni i boisku pojawili się zawodnicy z UKS Żabianki Gdańsk, UKS Gromik Gdynia, UKS Dwójki Tczew, SP 40 Gdynia, SP 7 Gdynia, SP 8 Wejherowo, PSP 1 Starogard Gd. i UKS Ósemka Starogard Gd.

  Zawodnicy rozpoczęli rywalizację na pływalni od przepłynięcia dystansu 50 metrów stylem dowolnym. Najszybciej wśród dziewcząt dystans pokonała Emilia Tofil z Gdyni z czasem 30,19 sekundy oraz Błażej Nowacki wśród chłopców z czasem 27,30 sekundy. Oboje z rocznika 2005. Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli uczniowie z rocznika 2009. Po ukończeniu pływania wszyscy zawodnicy udali się na boisko, gdzie przygotowano i wyznaczono trasę biegu. Dystans do pokonania dla wszystkich to 600 metrów. Najlepsi pokonywali go w czasie poniżej 2 minut. Najszybciej przebiegł go Kitowski Jan ze Starogardu Gdańskiego w czasie 1:56,44 minuty. Zawodnicy wszyscy po ukończeniu konkurencji biegowej otrzymywali pamiątkowy medal, baton energetyczny oraz napój.

  Zawody dwubojowe w Starogardzie Gdańskim to piąte w tej edycji. Wcześniejsze odbywały się we Władysławowie, Tczewie, Kossakowie i Starogardzie. Na sali sportowej odbyło się podsumowanie drugiej edycji zawodów Szlakiem Oktawii Nowackiej. Najlepsi zawodnicy, którzy wystąpili co najmniej w trzech turach zawodów otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał pan Mirosław Nowacki, ojciec naszej olimpijki.

  W obecnych zawodach starogardzianie w poszczególnych rocznikach zajmowali czołowe miejsca. Wśród dziewcząt rocznika 2008 najlepszą była Jasińska Aleksandra, w roczniku 2007 na miejscu 5 uplasowała się Gorczyca Małgorzata, a w roczniku 2006 miejsce 3 zajęła Urszula Skrobisz a 5 Miszewska Oliwia. Natomiast wśród chłopców w roczniku 2006 zwyciężył Piotrowski Jakub a w 2005 Nowacki Błażej. Miejsce 2 wśród 13 latków zajął Kitowski Jan a czwarty był Kilich Jakub.

  Szczegółowe wyniki w załącznikach: 

  Wyniki_28.09.18_Starogard_dwuboj_chlopcy.pdf

  Wyniki_28.09.18_Starogard_dwuboj_dziewczyn.pdf

   

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

   

 • WIELKI SUKCES W EXTRA TALENT
  26.09.2018

  WIELKI SUKCES W EXTRA TALENT!!!

            Zawodnicy klas sportowych V i VI o profilu piłki nożnej odwiedzili stadion w Sopocie, aby wziąć udział w wspólnym projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki i Ekstraklasy „Extra talent”. Projekt ma na celu popularyzację piłki nożnej wśród najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej. Na świetnie przygotowanej murawie, młodzi piłkarze rywalizowali z rówieśnikami z 16 zespołów miedzy innymi z Gdańska, Stężycy, Bytowa w kategorii U-12. Oprócz widowiskowych meczy, zawodnicy brali udział w testach sprawnościowych takich jak „Beep-test”, zwis na ugiętych ramionach oraz bieg wahadłowy 10x5m. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły, które dzięki kapitalnym meczom awansowały do drugiego etapu zawodów. W ćwierćfinale oba nasze zespoły rozegrały fantastyczne spotkanie, które zakończyło się wynikiem 1:0, dzięki czemu jeden z naszych zespołów awansował do półfinału. Kolejny mecz był walką o wielki finał, zwycięstwo zapewniło nam udział w finale turnieju. Finał okazał się wspaniałym pokazem umiejętności piłkarskich rodem z ligi mistrzów!

  Niestety po wyrównanym meczu przegraliśmy w konkursie rzutów karnych, co dało nam 2 miejsce. Po zawodach na specjalnie przygotowanej scenie zawodnicy odebrali pamiątkowe dyplomy oraz puchar. Warto zaznaczyć, że Szymon Węsierski okazał się najlepszym zawodnikiem w konkurencji 10x5 m i otrzymał pamiątkową statuetkę.          

            Zawodnicy :Mikołaj Burczyk, Szymon Węsierski, Paweł Budziński, Mateusz Serocki, Michał Baska, Antoni Chadaj, Tobiasz Szlagowski, Mateusz Parulski, Olaf Gugala, Mateusz Engler, Zachariasz Ochrimienko, Miłosz Wojtaś, Wiktor Nowak, Jakub Grzella, Jan Lemke, Jakub Parulski, Olaf Ossowski, Kacper Kamiński, Piotr Narloch, Paweł Klej, Łukasz Kresa.

  GALERIA: laugh

  Opiekuni: Jacek Wołczak i Krzysztof Piątkowski

strona:

WIADOMOŚCI

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starogardzie Gdańskim
  ul. Zblewska 18
  83-200 Starogard Gdański

  adres www: https://psp1starogardgd.edupage.org/

 • (+48) 58 562-96-09

Galeria zdjęć