MENU GŁÓWNE

 • OLA MATERNICKA z klasy VIII D WEŹMIE UDZIAŁ W KONFERENCJI NAUKOWEJ „ZDOLNI Z POMORZA"
  18.09.2018

  OLA MATERNICKA z klasy VIII D WEŹMIE UDZIAŁ W KONFERENCJI „ZDOLNI Z POMORZA"

          Uczennica naszej szkoły Ola Maternicka z klasy VIII D weźmie udział w

   II POMORSKIEJ UCZNIOWSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ „ZDOLNI Z POMORZA" pt. „Wszechświat. Pomiędzy mikro- a makrokosmosem w nauce oraz sztuce" - 22 września 2018 r. - Politechnika Gdańska, Gmach Główny.

   

   

  Ola zaprezentuje pracę nt: "Kosmos - Matematyka w kosmosie - Liczba  π nasz ambasador w kosmosie"

   

  Poniżej przedstawiamy program konferencji:

  ⇒ Program_konferencji_PG_Zdolni_z_Pomorza.pdf

   

  Tekst wychowawca Olki: Krzysztof Strzelczyk

   

 • AKCJE KOŁA WOLONTARIATU
  10.09.2018

  I. W NOWY ROK SZKOLNY Z NOWYM PORZĄDKIEM

              Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę wszelkiego typu sprzętu małego AGD starych telefonów i baterii. Nawiązaliśmy współprace z firmą STARKOM, dzięki której uprzejmości wszelki zysk będziemy mogli przekazać na cele charytatywne i wsparcie szkoły.

  Proponujemy zbiórkę w trzech grupach odpadów:

  1) Telefony, tablety (bez baterii).

  2) Baterie - zużyte baterie i akumulatory przenośne, również baterie z telefonów i laptopów.

  3) małe AGD: laptopy, suszarki, żelazka, aparaty fotograficzne, monitory, klawiatury, drukarki, tostery, żelazka itp. – również ładowarki do telefonów, laptopów, sprzęt kompletny, niezdemontowany, pozbawiony baterii.

  Rozdzielenie odpadów w sposób jak wyżej ułatwi nam przekazanie do firmy lub właściwych firm, które zajmują się recyklingiem.

  ZBIÓRKA TRWA DO 30 WRZEŚNIA 2018r.

  SPRZĘTY MOŻNA PRZEKAZYWAĆ W SZATNI LUB DO SALI 228

   

  II. ZBIÓRKA KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

  W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu zwracamy się z prośbą o przyłączenia się klas do corocznej jesiennej zbiórki kasztanów i żołędzi. Prosimy, aby kasztany i żołędzie były od siebie oddzielone.

  Zbierane one będą w szatni do oddzielnych, oznaczonych worków.

  Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

  Szkolne Koło Wolontariatu

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  03.09.2018

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - 03. 09. 2018r.

  Budynek przy ul. Zblewskiej 18:

  godz. 8.00 - klasy I

  godz. 9.00 - klasy II-III

  godz. 10.00 - klasy IV - VI, VII b, VII d, VIII b, VIII d, VIII g

  Budynek przy ul. Szwoleżerów:

  godz. 8.00 - klasy VII a, VII c, VII e, VII f, VIII a, VIII e, VIII f, VIII c, oddziały gimnazjalne.

   

   

  PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  yes

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
  22.06.2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Koniec roku już za nami. Nadeszły upragnione wakacje. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbyła się 22 czerwca i przebiegła w trzech odsłonach. Najpierw szkołę pożegnały maluchy z kl. I i II, potem uczniowie kl. VI i VII, a następnie dzieci z kl. IV i V. Naszych najmłodszych uczniów odwiedził Prezydent Miasta, który wręczył dzieciom medale „Wzorowego Ucznia” oraz „Medale Mistrzów” za sukcesy w konkursach naukowych, plastycznych, tanecznych i zawodach sportowych. Najlepsi uczniowie klas starszych również zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami. Uroczystość zakończenia była przeplatana występami artystycznymi: recytacją, śpiewem oraz tańcem. Całość została przygotowana przez p. Justynę Jabłonkę i p. Marzenę Szopińską.

   

  GALERIE: laugh

   

   

  Tekst: Karina Duszynska

  Zdjęcia: Beata Łaska, Karina Duszynska oraz ze strony https://starogard.pl

   

 • ROZDANIE NAGRÓD NAJLEPSZYM SPORTOWCOM I LAUREATOM KONKURSÓW ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
  21.06.2018

   ROZDANIE NAGRÓD NAJLEPSZYM SPORTOWCOM I LAUREATOM KONKURSÓW ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  W przeddzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbyły się uroczyste apele, podczas których nagrody otrzymali najlepsi sportowcy i laureaci konkursów. Tego dnia odbyło się też uroczyste zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego, podczas którego najlepsi uczniowie otrzymali medale „Wzorowego Ucznia” oraz „Medal Mistrza” za szczególne osiągnięcia. Uczniowie, którzy otrzymali oba medale dostali też karty podarunkowe do Empiku.

   

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Beata Łaska, Karina Duszynska

 • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III
  13.06.2018

  KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

  Dnia 13 czerwca 2018 roku odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas III ABC ENGLISH VOCABULARY, w którym wzięło udział 17 trzecioklasistów. Wyniki konkursu były następujące:

  I miejsce - Oskar Murach kl. III e

                    Bartłomiej Helak kl. III i

  II miejsce - Jakub Majka kl. III g

  III miejsce - Jagoda Miszczyszyn kl. III e

                      Lena Duszyńska kl. III g

              Konkurs zorganizowały panie: Marlena Grefka, Agnieszka Trochowska i Joanna Porożyńska. 

  Tekst: Marlena Grefka

 • WIELKI MARATON CZYTELNICZY
  13.06.2018

  WIELKI MARATON CZYTELNICZY

  W środę 13 czerwca w Gdańsku odbyła się gala Laureatów Wielkiego Maratonu Czytelniczego. 

  Z naszej szkoły zostało zaproszone rodzeństwo Amelia i Tobiasz Muchowscy z klasy III f oraz Szymon Knuth z klasy IV e, którzy zajęli czołowe miejsca w etapie szkolnym.

  Na czym polegają Wielkie Maratony Czytelnicze? Na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w Maratonie, jaką książkę należy przeczytać. Na początku kolejnego miesiąca uczniowie piszą test konkursowy składający się z 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 10 zadań otwartych sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.

  GALERIA: laugh

  Maraton Czytelniczy prowadziły nauczycielki Alicja Stawikowska oraz Sabina Fryszka.

   

  Tekst i zdjęcia: Beata Łaska

 • ​​​​​​​MISTRZOSTWA MIASTA STAROGARDU W PŁYWANIU KLAS DRUGICH
  13.06.2018

  MISTRZOSTWA MIASTA STAROGARDU GDAŃSKIEGO W PŁYWANIU KLAS DRUGICH

   dniu 13 czerwca 2018 na pływalni przy PSP 1 w Starogardzie Gdańskim odbyły się zawody pływackie dla dzieci starogardzkich szkół. Zawody zorganizowano dla uczniów, które uczęszczają do klas drugich. Po całorocznej nauce pływania na basenie była to okazja sprawdzenia się i porównania  z innymi dziećmi uczącymi się podstaw pływania. W zmaganiach uczestniczyły dzieci ze szkoły PSP 1, 2, 3, 6 i katolickiej. Zawodnicy mieli do pokonania dwukrotnie dystanse 25 metrowe. Pierwszy stylem grzbietowym a drugi stylem dowolnym z deską. Do sportowej rywalizacji przystąpiło prawie 60 zawodników, 39 dziewczynek i 20 chłopców. Na pływalni pojawiła się również nieliczna grupa rodziców, którzy gorąco dopingowali swoje pociechy. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali instruktorzy podstawowej nauki pływania panowie: Sławomir Jatkowski, Krzysztof Korczak oraz nauczyciel uczący w klasach pływackich Mariusz Noetzel.

  Rywalizację na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym wygrała Dobrowolska Helena przed Aleksandrą Klein (obie z PSP 1) i Nierzwicką Leną ze szkoły katolickiej. Wśród chłopców zwyciężył Zblewski Julian SP Kat. Drugie miejsce zajął Szymon Buda PSP 3, a trzecie Krzysztof Prochuń z SP 2.

  Rywalizację dziewcząt z wykorzystaniem deski wygrała Aleksandra Klein przed Gają Freda SP Kat. i Niną Cieślak PSP 1. Kolejność chłopców w tej samej konkurencji była następująca: zwyciężył Kamil Budzyła PSP 1, Maciej Kosmala PSP 1 drugi i Krzysztof Prochuń z SP 2 trzeci.

  Dla najlepszych zawodników przygotowano medale i czekolady, a dla wszystkich startujących słodki upominek. Nagrody ufundował Uczniowski Klub Sportowy ÓSEMKA ściśle współpracujący ze starogardzka jedynką.

  Podziękowania składamy komisji sędziowskiej, która pomogła sprawnie przeprowadzić zawody o Mistrzostwo Miasta w pływaniu dla uczniów klas drugich. W rolę sędziów wcielili się uczniowie PSP 1, uprawiający pływanie w UKS Ósemka.

  GALERIA: laugh

  Zdjęcia i tekst: Mariusz Noetzel

   

 • 10.06.2018

  XXVI OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH

   

  Po raz 25 nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich . Szkołę reprezentowali: nauczyciel Piotr Treder i uczniowie Oliwia Miszewska oraz Stanisław Oryl.

   

   

  W dniach 8-9-10 czerwca 2018 r. Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych miał przyjemność gościć uczniów i nauczycieli z 50 szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza z całej Polski. Do Tczewa przybyli także goście honorowi: Pani Anna Dziewanowska – prawnuczka pisarza, Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Pan Maciej Cybulski oraz Sekretarz Powiatu Łukowskiego – na terenie którego znajduje się Muzeum – Pan Jerzy Siwiec.

   

  Więcej z relacji w pliku  zlot_szkol_sienkiewiczowskich_Tczew.docx

  Tekst: Piotr Treder

   

 • "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”
  08.06.2018

  "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

  8 czerwca 2018 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania książek „Jak nie czytam, jak czytam”.

  w barwach narodowych albo książkami o treści historycznej lub patriotycznej zamanifestowali swoje zaangażowanie w obchody tej rocznicy.
  Udziałem w tej imprezie postanowiliśmy, również upamiętnić obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z tym nauczyciele oraz uczniowie klas I-III strojami 

  Nasz happening czytelniczy pod hasłem „Dla Ciebie Polsko” składał się z trzech etapów. Pierwszy to wysłuchanie fragmentu książki Anieli Cholewińskiej-Szkolik „Dziwny staruszek”, który czytała pani Ania Sandach. Następnie przeszliśmy do wspólnego zdjęcia. Ostatni etap to piknik z książką. Zamieniliśmy tereny wokół szkoły w czytelnię. Ułożeni wygodnie uczestnicy, w cieniu drzew przenosili się do świata swoich ulubionych bohaterów, rozmawiali o ciekawych książkach i wymieniali się nimi.

  Tego dnia 382 osoby pokazały, że wspólne czytanie to wspaniała nauka i zabawa.

  Organizatorami akcji były: Biblioteka szkolna oraz Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Starogardzie Gd.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia od 1 do 17: Katarzyna Kaczmar

  zdjęcia od 18 do 63: Beata Łaska

 • VII POMORSKI KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „THANK YOU FOR THE MUSIC”
  04.06.2018

  VII POMORSKI KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „THANK YOU FOR THE MUSIC”

  4 czerwca w Gdyni odbył się VII Pomorski Konkurs Piosenki Angielskiej „Thank you for the music”, podczas którego uczestnicy zaprezentowali utwory zespołu ABBA.

  Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej:

  - w kategorii klas I-III Aleksandra Cwil, kl. IIIf

  - w kategorii klas IV-VII Zuzanna Dobrzyńska, kl. Vb

  Aleksandra Cwil zajęła I miejsce w swojej kategorii.

  Konkurs zakończył się wspólnym odśpiewaniem przez wszystkich uczestników jednego z największych przebojów ABBY „Mamma mia”.

  Opiekunami uczniów byli nauczyciele Agnieszka Trochowska oraz Daniel Erdanowski.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Beata Łaska

 • WYCIECZKA KLASY 4 D DO CENTRUM PRZYGODY SENSEI
  04.06.2018

  WYCIECZKA KLASY 4 D DO CENTRUM PRZYGODY SENSEI

  GALERIA: laugh

  Zdjęcia: Karina Duszynska

 • SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI, KTÓRE PO WAKACJACH ROZPOCZNĄ NAUKĘ W KLASIE PIERWSZEJ
  06.06.2018

  SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI,

  KTÓRE PO WAKACJACH ROZPOCZNĄ NAUKĘ W KLASIE PIERWSZEJ W PSP1

   

    Uprzejmie przypominamy o spotkaniu rodziców

  z wychowawcami przyszłorocznych klas pierwszych.

  Odbędzie się ono 7 czerwca br. O godzinie 17.00

  w budynku PSP1 ul. Zblewska 18.

   

 • TURNIEJ W RINGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA
  01.06.2018

  TURNIEJ W RINGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

   

  GALERIA: laugh

   

  Zdjęcia: Karina Duszynska

 • WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH Z OKAZJI DNIA DZIECKA
  01.06.2018

  WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH Z OKAZJI DNIA DZIECKA

  Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski wystawił prace plastyczne naszych zdolnych uczniów: Joasi Derron z kl.VII g oraz Michała Czapskiego z kl.VII b. Prace są wykonane w różnych technikach. Miło, że nasi uczniowie chcą pochwalić się swoimi zdolnościami, umiejętnościami na forum szkoły. 

  Do grona szkolnych artystow,które chciały pokazać innym swoje prace dołaczyły dwie uczennice z kl.VI e: Ramona Stefaniak oraz Monika Lis.

  Wystawę można obejrzeć w gablotach na parterze przy sali 119.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska

 • KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII
  28.05.2018

  KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

  W poniedziałek 28 maja odbył się szkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas IV. Formuła konkursu zakładała rozwiązywanie parami testu jednokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań. Poziom wiedzy naszych uczniów był bardzo wysoki i tak wyrównany, że potrzebna była dogrywka.

  W rezultacie wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce Damian Paszek i Paweł Rajca z klasy IV g

  II miejsce Zuzanna Gilla i Antonina Mazur z IV c

  oraz Marcel Dymerski i Hubert Kolbusz z IV a

  III miejsca nie przyznano.

  Wyróżnienie otrzymali:

  Marta Derron i Jacqueline Sadowska z IVa oraz Julia Pomierska i Dawid Machalewski z IVd

  Wszystkim uczestnikom i wygranym bardzo gratujemy!!!

  Konkurs przygotowały i przeprowadziły Marlena Grefka i Joanna Porożyńska

  GALERIA: laugh

 • OSTATNIA W TYM ROKU SZKOLNYM AKCJA „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”
  27.05.2018

  OSTATNIA W TYM ROKU SZKOLNYM AKCJA „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”

  25-27.05.2018 odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym akcja Dziewczynka z zapałkami. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas. Współpraca z Fundacją układa się dobrze więc w przyszłym roku ponownie wrócimy do naszych działań.

  W tym roku szkolnym 2017/2018 odbyło się 6 akcji Dziewczynka z zapałkami. Uczestniczyło w niej 80 wolontariuszy z kl. IV-VI. Nasza szkoła otrzymała Certyfikat, a uczniowie indywidualne Dyplomy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświecony czas.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska

 • ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH TALENTÓW
  23.05.2018

  MOBILNA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW ZAPRASZA NA:

  ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH TALENTÓW - Obrazek 1

 • WYCIECZKA KLAS IV A I IV E DO SZYMBARKU
  22.05.2018

  WYCIECZKA KLAS IV A I IV E DO SZYMBARKU

  GALERIA: laugh

  Zdjęcia: Karina Duszynska

 • SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE PROZY I POEZJI KOCIEWSKIEJ
  16.05.2018

  SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE PROZY I POEZJI KOCIEWSKIEJ

   

  W środę 16 maja 2018 w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się Finał XXXVI Konkursu "Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską im. A. Górskiego". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice w kategoriach Recytacja kl. I - III oraz Śpiew kl. VII i gimnazjum.

  Obie uczennice:

  Aleksandra Porożyńska z III i SP oraz Oliwia Orlikowska z kl III e GIM zajęły II miejsca w swoich kategoriach.

  Dziewczyny zostały przygotowane przez panie Elżbietę Machińską i Jadwigę Butler.

  Dziewczynom oraz nauczycielom bardzo dziękujemy za przygotowanie i gratulujemy osiągniętych wyników!!!

  GALERIA laugh

  Tekst i zdjęcia Joanna Porożyńska

strona:

WIADOMOŚCI

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starogardzie Gdańskim
  ul. Zblewska 18
  83-200 Starogard Gdański

  adres www: https://psp1starogardgd.edupage.org/

 • (+48) 58 562-96-09

Galeria zdjęć