MENU GŁÓWNE

 • 11.05.2018

  KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY CZAR PAR „DLA LASU DLA LUDZI”

  11 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły Zuzanna Gwara oraz Patryk Richert zajęli trzecie miejsce w konkursie matematyczno-przyrodniczym Czar Par pod hasłem „Dla lasu dla ludzi”.

  Konkurs sprawdzał poziom wiedzy o lesie, żyjących tam zwierząt, chorób odzwierzęcych, rozróżniania liści drzew, znajomości grzybów i wiedzy o myślistwie. Uczniowie mieli do pokonania tor sprawnościowy, musieli wykonać obliczenia matematyczne oraz sprawdzano ortografię. Konkurs odbył się w szkole w Bytoni, a zadania przygotowało Nadleśnictwo Kaliska.

  Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy posadzili wspólnie drzewo.

  Przedsięwzięcie to było bardzo udane i ciekawe.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Renata Bielang

 • 10.05.2018

  FESTIWAL PIOSENKI KLAS III

   

  W czwartek 10 maja odbył się Festiwal Piosenki klas III. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z tego rocznika. Każda klasa prezentowała piosenkę, do której ułożono układ taneczny. Dzieci były pięknie przebrane, przygotowały rekwizyty. Występy były radosne, pełne dziecięcej energii i uśmiechu.

  Dziewięć klas otrzymało za swoje występy nagrody w postaci sprzętu sportowego.

  Impreza była bardzo udana.

  GALERIA: laugh

  Tekst: Anna Sandach

  Zdjęcia: Joanna Porożyńska

 • 09.05.2018

  V WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O UNII I KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Nasi uczniowie wiedzę mają,

  Więc konkursy wygrywają!

  Unię Europejską dobrze znają

  I po angielsku rozmawiają.

  9 maja udział w konkursie wzięli

  i pierwsze miejsce zajęli:

  Bartłomiej Helak kl. III i

  Julian Jankowski III a

  Jakub Majka kl. III g

  Agnieszka Trochowska ich przygotowała,

  jako opiekun na konkurs z nimi pojechała.

   GALERIA: laugh

  link do wyników konkursu:

  http://sp89.pl/konkursy/v-wojewodzki-konkurs-wiedzy-o-unii-i-krajach-unii-europejskiej-z-elementami-jezyka-angielskiego-wyniki/

  Tekst: Beata Łaska

  Zdjęcia: Agnieszka Trochowska

 • 08.05.2018

  GRANT OD FUNDACJI PRACOWNICZEJ GRUPY VKR DLA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

         Z przyjemnością ogłaszamy, iż niebawem, w naszej szkole, będzie jeszcze bezpieczniej! A to za sprawą grantu uzyskanego przez naszą placówkę od Fundacji Pracowniczej Grupy VKR, działającej przy tzw. „Wiosce okiennej” w Wędkowych, niedaleko Starogardu Gdańskiego. Fundacja ta działa od 1991 roku, w swej pracy skupia się przede wszystkim na pomocy pracownikom firmy oraz ich rodzinom, a także wspiera inicjatywy podejmowanie przez organizacje NON-PROFIT, działające w promieniu 30 km od siedziby firmy DOVISTA Polska w Wędkowych. Przedstawione fundacji projekty wędrują aż do Danii, gdzie podejmowane są ostateczne decyzje w sprawie przyznania grantów.

        I tak 8 maja 2018r. dyrektor Arkadiusz Kobierzyński, wraz z p. Agnieszką Urban, autorką zwycięskiego projektu, wzięli udział w uroczystym wręczeniu grantów w siedzibie firmy. Projekt przygotowany przez naszą szkołę zakłada zakup profesjonalnego sprzętu medycznego ratującego ludzkie życie, a mianowicie defibrylatora zewnętrznego AED. Oprócz naszej placówki ze zwycięstwa mogły się cieszyć cztery inne organizacje, między innymi Ochotnicza Straż Pożarna w Kręgu czy Szkoła Podstawowa Nr 4 w Tczewie. Dzięki wsparciu fundacji niebawem w naszej szkole znajdzie swoje miejsce sprzęt medyczny o wartości niemal 5000zł.

  GALERIA: laugh

  Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej:

  http://www.radiotczew.pl/wiadomosci/1379,sprzet-sportowy-i-multimedialny-oraz-defibrylator-

  Więcej informacji również pod adresem:

  http://tetka.pl/dovista-rozdala-organizacjom-granty/

  https://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=5729d16294c3c1cc&title=Sprzet-multimedialny-sportowy-oraz-defibrylator-AED-Fundacja-Pracownicza-Grupy-VKR-przyznala-granty

  Autor: Agnieszka Urban

 • 03.05.2018

  DELEGACJA NASZEJ SZKOŁY NA OBCHODACH ŚWIĘTA NARODOWEGO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  Dnia 3 maja 2018 r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja. Podczas obchodów został wystawiony szkolny sztandar, a także zostały złożone kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

  GALERIAlaugh

  Tekst i zdjęcie: Joachim Choina

 • RODZICE I DZIECI, POWIETRZE BEZ ŚMIECI”

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 jako jedyna w mieście przystąpiła do edukacyjnej kampanii społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”. Celem projektu była szeroko rozumiana edukacja przyrodnicza i ekologiczna informująca o zagrożeniach związanych z niską emisją. Działania, w których uczestniczyła klasa Ic wraz z wychowawczynią Sabiną Fryszką, skierowane były do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

  Nasza placówka otrzymała zestaw edukacyjny i scenariusze pięciu lekcji zawierających pomysły na doświadczenia i eksperymenty naukowe. Lekcje te odbyły się w terminie od 27 marca do 17 kwietnia. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały, jak również same przeprowadzały doświadczenia naukowe, dzięki którym dowiedziały się co to jest smog i jak się przed nim chronić.

  W realizacji założeń programu pomagał nam UM Starogard Gdański oraz rodzice uczniów klasy Ic.

  Jednym z efektów współpracy jest film, do obejrzenia którego zachęcamy po kliknięciu w poniższy link:

  https://www.youtube.com/watch?v=6pVQCCEt2l8&feature=youtu.be

  GALERIA: laugh

   

  Tekst: Joanna Porożyńska

  Zdjęcia: Magdalena Dalecka UM, Joanna Porożyńska

   

   

 • SZKLAKIEM OKTAWII NOWACKIEJ "OD DWUBOJU DO PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGO”

  PLAKAT_2018_SZLAKIEM_OKTAWII.pdf

  KOMUNIKAT_maj_2018_Starogard_Szlak_Oktawii.pdf

    I. WŁADYSŁAWOWO - 13.04.2018r.

            W piątek 13 kwietnia 2018 roku 21 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim wyjechało do nadmorskiej miejscowości by rywalizować w pierwszych zawodach tegorocznej edycji zawodów od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego. Władysławowo i Centralny Ośrodek Sportu był miejscem zmagań zawodników od 9 do 13 lat w zawodach dwuboju nowoczesnego. W dwóch konkurencjach sportowych, czyli w pływaniu na dystansie 50 metrów i biegu na dystansie 600 metrów rywalizowali zawodnicy z kilku województw. Na starcie stanęli zawodnicy szkół: SP 8, 18 i 40 z Gdyni, SP 2 z Władysławowo, SP z Jastrzębiej Góry, PSP 1 ze Starogardu Gdańskiego oraz z klubów: ZKS Drzonków, Pentathlon Szczecinek, UKS Gromik Gdynia, MKP Szczecinek, Orlik Elbląg, UKS Dwójka Morena Gdańsk, WKS Flota Gdynia, UKS Ósemka Starogard Gdański. Łącznie do sportowej rywalizacji przystąpiło 129 zawodników i zawodniczek.

  biegu decydował o kolejności zawodnika w zawodach.  W pierwszej części zawodów przed południem na pięknej pływalni COS-u każdy zawodnik miał do przepłynięcia dystans 50 metrów stylem dowolnym. Następnie po krótkim odpoczynku na bieżni tartanowej musiał przebiec dystans 600 metrowy. Łączny czas pływania pomnożony raz trzy oraz

  Do Władysławowa wyjechało 12 dziewczynek i 9 chłopców ze starogardzkiej jedynki. Większość z nich to zawodnicy UKS Ósemka, z którą szkoła nr 1 ze Starogardu ściśle współpracuje. Zawodnicy z roczników 2008 – 2005 na pływalni wykazali się świetną dyspozycją. Wszyscy poprawiali swoje rekordy życiowe płynąc kraulem na dystansie 50 metrów. Po przejściu na bieżnię, wyposażeni w nowe kolce lekkoatletyczne musieli się zmierzyć z dystansem 600 metrowym. Silnie wiejący wiatr od morza nie sprzyjał zawodnikom. Pomimo trudności zawodnicy uzyskiwali bardzo dobre rezultaty. Po okresie zimowym, pierwszy start na świeżym powietrzu dla niektórych zawodników były bardzo wymagający i wyczerpujący. Po podsumowaniu dwóch konkurencji ze starogardzkiej „jedynki” najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Jasińska –rocznik 2008 i Błażej Nowacki – rocznik 2005. Oboje zajęli drugie miejsca w swoim roczniku. Nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i maskotkami.

  Pozostali zawodnicy ze Starogardu zaliczyli bardzo udany występ. Tuż za podium uplasowała się Julia Rulewska (2006) miejsce czwarte, Małgosia Gorczyca (2007) i Iga Nowacka (2008) miejsce piąte oraz Igor Tokarewicz (2007) miejsce szóste. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowy medal z podobizną naszej medalistki igrzysk olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym Oktawią Nowacką oraz napój i słodki upominek. Następne zawody odbędą się w Tczewie 28 kwietnia i 11 maja w Starogardzie Gdańskim.

  Opiekunami grupy zawodników byli: Joanna Górska i Mariusz Noetzel.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

   

  II. TCZEW - 28.04.2018r. 

           W sobotę 28 kwietnia 2018 roku wczesnym porankiem na zawody w dwuboju nowoczesnym do niezbyt odległego Tczewa wybrała się 30 osobowa reprezentacja Starogardu Gdańskiego. W składzie reprezentacji Starogardu Gdańskiego weszli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z klasy III, IV, V i VI. Wielu z nich to członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka.

  Odnowiony basen w Tczewie wypełnił się kibicami i zawodnikami z następujących szkół i klubów: SP 40 Gdynia, UKS 7 Gdynia, UKS dwójka Morena Gdańsk, UKS Dwójka Tczew, SSP 2 Tczew, UKS Gromik Gdynia, SP 8 Wejherowo, WKS Flota Gdynia, PSP 1 Starogard Gd. i UKS Ósemka Starogard Gdański. Zawody rozpoczęły się tradycyjnie defiladą startującymi zawodnikami, a następnie od pływania na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

  Najszybciej dystans 50 metrów z pośród starogardzkich dziewcząt pokonały: Urszula Skrobisz 32,28 sek. Rulewska Julia 32,81 i Miszewska Oliwia 34,64. Najszybszymi chłopcami okazali się: Kilich Jakub 34,47 sek. Brylowski Tomasz 35,06s. i Piotrowski Jakub 35,56s. Po sprawnym przeprowadzeniu konkurencji pływackiej wszyscy zawodnicy wraz z trenerami i rodzicami przeszli na trawiaste boisko zwane „kanonką”, gdzie rozegrany został bieg na dystansie 600 metrów. Dwa okrążenia na trawiastym terenie nie dla wszystkich były łatwe do pokonania. Część zawodników UKS Ósemka wystartowała w odpowiednim obuwiu /kolce lekkoatletyczne/, by pokonać dystans szybciej i bez niebezpiecznych poślizgnięć. Wśród dziewcząt rewelacyjnie pobiegły: Oliwia Miszewska, Ula Skrobisz rocznik 2006, Małgosia Gorczyca 2007 i Ola Jasińska 2008 rocznik. Natomiast klasą wśród chłopców był dla innych Piotrowski Jakub 2006, Jakub Kilich 2005. Obaj pokonali 600 metrów poniżej 2 minut. Bardzo dobrze pobiegł Jasiu Kitowski oraz Igor Tokarewicz i Mateo Zagarelli. Pomimo słabego występu na pływalni, świetny bieg zaliczył najmłodszy uczestnik zawodów starogardzianin, dziewięcioletni Franek Kitowski. Ukończył on bieg z czasem 2.18,14 sek.

  Miejsca na podium w zawodach edycji 2018 roku „Szlakiem Oktawii Nowackiej – od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego” w Tczewie ze starogardzkiej jedynki zdobywali:          

  • Urszula Skrobisz (2006) miejsce drugie
  • Oliwia Miszewska (2006) miejsce trzecie
  • Jakub Piotrowski (2006) miejsce drugie
  • Jakub Kilich (2005) miejsce trzecie
  • Aleksandra Jasińska (2008) miejsce drugie.

  Wszyscy startujący w zawodach zawodnicy zostali nagrodzeni tradycyjnie pamiątkowymi medalami a najlepsi, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.         

  Najbliższe zawody odbędą się już 11 maja w Starogardzie Gdańskim w szkole przy ulicy Zblewskiej 18. Zapraszamy.         

  Szczegółowe wyniki dziewcząt i chłopców z zawodów w Tczewie na stronie: pomorskiego związku pięcioboju nowoczesnego.

  http://www.pozpn.pl/szlakiem-oktawii-nowackiej-2018/

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

   

  III. STAROGARD GDAŃSKI 11.05.2018r.

   

              Dnia 11.05.2018 r. na obiektach Publicznej szkoły Podstawowej nr 1 w  Starogardzie Gdańskim odbyła się III runda zawodów w dwuboju nowoczesnym pod hasłem „Szlakiem Oktawii Nowackiej”. Zawody od dwuboju do pięcioboju szlakiem Oktawii Nowackiej odbyły się w Starogardzie już po raz drugi. Podobne odbyły się w roku 20017. To w tej szkole od pływania Oktawia Nowacka, medalistka olimpijska, rozpoczynała swoją przygodę ze sportem. Do stolicy Kociewia na sportowe zmagania przybyło 8 reprezentacji szkół lub klubu z województwa pomorskiego. Łącznie  w szranki stanęło 70 zawodników i zawodniczek od 9 do 13 lat. Reprezentacja Starogardu liczyła w tych zawodach 32 osoby.

         Przed zmaganiami na pływalni i po defiladzie wszystkich zawodników, otwarcia zawodów dokonał pierwszy trener medalistki olimpijskiej pan Mariusz Noetzel. Życzył wszystkim podobnych sukcesów i wrażeń jakich doświadczyła Oktawia Nowacka. Poszczególne wyścigi na pływalni PSP 1 przebiegały bardzo sprawnie dzięki komisji sędziowskiej, w skład której wcieli się starsi zawodnicy UKS Ósemka Starogard Gd. Po zakończeniu pływania, zawodnicy wraz z trenerami i kibicami przeszli na boisko piłkarskie, na którym przygotowano 300 metrową pętlę biegową. Każdy zawodnik miał jednak do pokonania dystans 600 metrowy,  czyli dwa okrążenia boiska. Start i meta biegu została usytuowana przed trybuną główną, dzięki temu wszyscy którzy przybyli kibicować startującym zawodnikom mieli świetną widoczność i mogli obserwować przebiegu całej konkurencji biegowej. Zawodnicy starogardzkiej „jedynki” zarówno wśród chłopców jaki i dziewcząt zawsze byli widoczni na początku stawki biegnących.

        Wyniki starogardzkiej reprezentacji: w kategorii 2008 i 2009 wystąpiło 12 zawodniczek i aż 9 ze Starogardu. Najlepszą w dwuboju okazała się Ola Jasińska PSP1 Starogard Gd. Z czasem łącznym 4.18,73 min. Tuż za podium, na miejscu czwartym uplasowała się Oliwia Cysarczyk. W roczniku 2007 nie wile zabrakło Adzie Rogaczewskiej aby znaleźć się na podium, była czwarta. W roczniku 2006 po raz kolejny Ula Skrobisz nieznacznie wyprzedziła swoją koleżankę z klubu Oliwię Miszewską. Ula w zawodach była druga a Oliwia trzecia. Natomiast w grupie najstarszych dziewcząt, miejsce drugie zajęła Agata Kalkowska a trzecie Bianka Błańska.

  Klasyfikacja chłopców miała tez dużo akcentów starogardzkich. W roczniku 2008 zwyciężył Jasiu Mielniczek a trzeci uplasował się Tobiasz Muchowski. Wśród zawodników urodzonych w roku 2006 na trzecim miejscu znalazł się Jakub Piotrowski. Ulegając bliźniakom z SP 40 z Gdyni. W roczniku 2005 dwa czołowe miejsca zajmowali zawodnicy ze Starogardu. Zwyciężył Błażej Nowacki przed Jakubem Kilichem. Tuż za podium uplasował się świetnie biegający Jasiu Kitowski.

  Dekoracji zawodników dokonywała obecna na zawodach pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim, pani Irena Sułek w towarzystwie mamy Oktawii, pani Brygidy Nowackiej.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

   

   

 • 29.04.2018

  I KOCIEWSKI PIKNIK DLA HOSPICJUM

  w ramach akcji: „KOCIEWIACY DLA HOSPICJUM”

  Wolontariusze PSP1 mają WIELKIE heart

  Przy wielkim wsparciu rodziców naszych uczniów udało nam się zebrać 1434,78 zł. dla chorych z hospicjum, które działa w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym „Medpharma”.

  Zwieńczeniem naszych działań był udział w I Kociewskim Pikniku dla Hospicjum. Razem z mnóstwem ludzi, wśród których były władze samorządowe, uczniowie starogardzkich szkół przedszkoli, podopieczni MOPS-u i pracownicy Polpharmy przeszliśmy ulicami miasta ze śpiewem na ustach „Niech Kociewiak każdy wie, że w Hospicjum życie jest”.

  heart DZIĘKUJEMY heart

  GALERIA:laugh

  Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu: Maria Krzywicka, Joanna Porożyńska

   

  MECZ CHARYTATYWNY W RAMACH AKCJI

  „KOCIEWIACY DLA HOSPICJUM”

  Podczas meczu Polpharma Starogard Gdański - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, który odbył się 15 kwietnia 2018r. wolontariusze z Naszej Szkoły oraz Stowarzyszenia "Można Inaczej" kwestowali na rzecz chorych onkologicznie. Wyposażeni w specjalne puszki z napisem „Kociewiacy dla Hospicjum” zbierali pieniądze na pomoc chorym hospicyjnie z powiatu starogardzkiego. Wolontariusze spisali się na medal. W akcji tej zebrali 661 złotych.

  DZIĘKUJEMY!!! heart

   

  Więcej na: ⇒ https://www.facebook.com/hashtag/kociewiacydlahospicjum

  Tekst Joanna Porożyńska

  Zdjęcia Dorota Dorau

 • 27.04.2018

  DNI PROFILAKTYKI

  Od 24.04 do 27.04.2018 roku w naszej szkole odbyły się „Dni profilaktyki”.

  W klasach I i II wychowawcy przeprowadzili wśród uczniów konkurs plastyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

  Uczniowie z klas III i IV ułożyli hasła dotyczące zdrowia, zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Piękne i wartościowe hasła przyozdobiły drzwi sal lekcyjnych a niektóre zawisły na gazetkach przy klasach. 

  Uczniowie klas V, VI i VII  przystąpili do konkurs literacki „Zdrowie największym skarbem człowieka”.

  Prace plastyczne zostały wyeksponowane na holu.

  Podczas godzin z wychowawcą omawiane były tematy związane z profilaktyką szeroko rozumianą.

  Piątek 27 kwietnia był „Dniem szkoły bez przemocy”. Z tej okazji  uczniowie (szkoda, że nie wszyscy)przyszli ubrani na żółto.

  Na pierwszej długiej przerwie Pani Joanna Stawińska i Pani Renata Bielang „porwały” uczniów do wspólnego tańca i zatańczyły wspólnie „Belgijkę” i „Uliczkę”. Druga, długa przerwa upłynęła przy tańcu „Polka Szabasówka".

  Wszystkie tańce cieszyły się dużym powodzeniem.

  Tekst: Bogumiła Bordziak

  DNI PROFILAKTYKI - Obrazek 1DNI PROFILAKTYKI - Obrazek 2DNI PROFILAKTYKI - Obrazek 3

  GALERIA: laugh "TAŃCE NA PRZERWIE"

  Zdjęcia: Karina Duszynska

   

 • 26.04.2018

  OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA w RUCHU DROGOWYM

  TURNIEJ ROWEROWY - ZŁOTO W MIEŚCIE

  23.04.2018 odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018 - kategoria szkoły podstawowe. Nasza drużyna w składzie: Nela Jędrzejewska, Amelia Szydło, Kacper Warkusz i Szymon Tyda zajęła I miejsce w rywalizacji miejskich szkół podstawowych.

  Dzięki temu nasza szkoła zakwalifikowała się do turnieju powiatowego. Dodatkowo w kategorii indywidualnej Nela Jędrzejewska została wybrana za najlepszą zawodniczkę turnieju. Wspierał nas uczeń rezerwowy Michał Czapski.

  Opiekun drużyny M. Malinowska

  GALERIA (eliminacje miejskie): laugh

   

  - IV MIEJSCE W POWIECIE

   

  26.04.2018 nasi uczniowie reprezentowali Miasto Starogard w eliminacjach powiatowych szkół podstawowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018. Nasza drużyna w składzie: Nela Jędrzejewska, Amelia Szydło, Michał Czapski oraz Szymon Tyda wywalczyli IV miejsce na uczestniczących 10 szkół. Zadania nie były łatwe: test z wiedzy, jazda po placu manewrowym oraz pierwsza pomoc.

  Atrakcją był pokaz wozu strażackiego oraz smaczny obiadek.

  - opiekun drużyny Małgorzata Malinowskayes

  Serdecznie gratulujemy!

   

  GALERIA (eliminacje powiatowe): laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska

 • 25.04.2018

  XXXV REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III

  W środę 25.04.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim odbył się XXXV Rejonowy Konkurs Matematyczny dla klas III. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Wyczyński z klasy IIIb oraz Julian Jankowski z klasy IIIa.

  prezentant - Julian Jankowski zajął 3. miejsce.W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie ze Starogardu i sąsiednich miejscowości. Nasz re

  Gratulujemy!

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Joanna Grzybek

 • 25.04.2018

  PIJ WODĘ Z KRANU - TO PRAWDA!

  Nasi uczniowie z klas V wzięli udział w konkursie promującym picie wody z kranu zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Star-WiK w Starogardzie Gdańskim. 25.04.2018r. zostały wręczone laureatom nagrody przez Panią Prezes Joannę Myślinską, Panią Monikę Michna z Sanepidu oraz Pana Dyrektora Arkadiusza Kobierzyńskiego.

  Nagrodzeni:

  I miejsce - Anna Lewy z kl.Vb

  II miejsce - Hanna Łubińska z kl. Vb

  III miejsce - Oliwia Ostrowska z kl.Va

   

  Wyróżnieni: Martyna Fryszka z kl.Va oraz Natalia Marculewicz

  Opiekun M. Malinowska

   

  Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Mięliśmy okazję usłyszeć i utwierdzić się w przekonaniu, że nasza woda z kranu jest zdrowa i śmiało możemy ją pić.

   

  Prace nagrodzonych uczniów zostały w siedzibie Organizatora. Jednak można obejrzeć pozostałe prace innych uczniów, które umieszczone zostały w gablocie przy s.355.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska oraz Star-Wik

   

 • 24.04.2018

  SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

   

  Każdy może bawić się śpiewaniem,

  Ale po angielsku to już wyzwanie!

  Do konkursu kilku śmiałków się zgłosiło,

  Jury swój trudny wybór ogłosiło:

  Kategoria klas I-III:

  1. Aleksandra Cwil III f
  2. Marta Budakowska III i
  3. Julia Landsberg II c

  Wyróżnienie: Jędrzej Stubba III h

  Kategoria klas IV-VII:

  1. Zuzanna Dobrzyńska V b
  2. Elżbieta Tusińska V b
  3. Klaudia Jurkiewicz, Aleksandra Pior IV e

  Wyróżnienie: Pola Raczyńska V c

  Jury:

  Karina Duszynska,

  Beata Łaska,

  Daniel Erdanowski.

   

  GALERIA: laugh

  Tekst: Beata Łaska

  Zdjęcia: Karina Duszynska

   

 • 21.04.2018

  WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY W BOLESŁAWOWIE

          Dnia 21 kwietnia 2018r. w odbył się, organizowany corocznie przez naszą szkołę, WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNYKLAS I-III, który składał się z części plastycznej pod hasłem „Wiosną na pastwisku” oraz z części wiedzy pt: „W świecie zwierząt hodowlanych”.  Honorowym  patronatem objęli go: Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Powiatu Starogardzkiego oraz Prezydent Miasta Starogard Gdański. Konkurs zorganizowany został we współpracy z Zespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie i tam też miał miejsce.

  Celem konkursu było: rozwijanie wśród uczniów zainteresowań ekologicznych, kształtowanie wrażliwości na piękno naturalnego środowiska i odpowiedzialności za zwierzęta hodowlane pozostające pod opieką ludzi, pogłębienie wiedzy na temat zwierząt hodowlanych  jako ważnego elementu ekosystemu, umiejętne wykorzystanie wiedzy w praktyce.

  W konkursie wiedzy udział wzięło 13 szkół z województwa pomorskiego.

  Uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić gospodarstwo, zobaczyć gdzie mieszkają zwierzęta gospodarskie, spróbować swoich sił w jeździe konnej, a nawet dojeniu krowy. Następnie zmierzyły się z siedmioma zadaniami konkursowymi, nad którymi pracowali wspólnie i wykorzystali w nich wiedzę oraz umiejętności z edukacji społeczno – przyrodniczej i te zdobyte podczas wycieczki.

  Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Po rozwiązaniu wszystkich zadań w konkursie wiedzy wyniki przedstawiane przez jury były następujące:

  I miejsce – PSP 4 Starogard Gdański

  II miejsce – PSP 8 Starogard Gdański

  III miejsce – PSP 1 Starogard Gdański

  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Na pamiątkę zostało posadzone na terenie parku drzewo. Następnie odbyło się wspólne biesiadowanie przy ognisku.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Ćwiek

   

  PROTOKÓŁ z posiedzenia jury WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

  „Wiosną na pastwisku”

  W dniu 16 kwietnia 2018 roku jury w składzie:

  LECH ZDROJEWSKI – plastyk, fotografik,

  ANNA SANDACH – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,

  WANDA KRZYWICKA – inżynier architektury krajobrazu,

  spośród nadesłanych na konkurs prac wybrało 10 przyznając następujące miejsca:

  I miejsce – Agata Mikulska - PSP nr 4 Starogard Gdański

  II miejsce – Julia Wołoszyk - ZKiW Rywałd

  III miejsce – Julia Kasicka - PSP Rokocin

  Wyróżnienie- Jakub Czechowski - SP nr 5 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

  POZIOM KLAS II

  I miejsce – Wiktor Burczyk - ZKiW Rywałd

  II miejsce – Maja Czapska - PSP Rokocin

  III miejsce – Maja Dalka - PSP nr 1 Starogard Gdański

  POZIOM KLAS III

  I miejsce – Jan Machnikowski - PSP nr 4 Starogard Gdański

  II miejsce – Wiktor Nierzwicki - PSP nr 3 Starogard Gdański

  III miejsce – Maja Muszyńska - PSP Rokocin

  Nagrody zostaną wręczone w dniu 21 kwietnia 2018 roku podczas ogłoszenia wyników WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO KLAS I – III na terenie ZSR w Bolesławowie, który rozpocznie się o godzinie 9:00.

  PROTOKÓŁ do pobrania : (*.doc.) ⇒ PROTOKOL_WYNIKI_konkursu_plastycznego_2018.doc

   

 • 17.04.2018

  FINAŁY WOJEWÓDZKIE TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

  W dniach 16-17 kwietnia 2018r. odbyły się wojewódzkie finały największego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Zawody odbyły się na słynnym stadionie Lechii przy ulicy Traugutta 29.

  W pierwszym dniu rywalizowali najstarsi uczestnicy turnieju w kategorii U-12. Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Warto zaznaczyć ze udział w turnieju finałowym zapewniły poprzednie eliminacje powiatowe, w których bezkonkurencyjni okazali się młodzi piłkarze i piłkarki naszej szkoły. Chłopcy trafili do grupy D, gdzie rywalizowali z SP Lipusz oraz SP 2 Sztum. Mecze zakończyły się wynikami: 4:2 i 8:2 dla podopiecznych trenera Jacka Wołczaka. Niestety nie udało się wygrać meczu z UKS Jedynka Reda - wynik 0:2. Drugie miejsce chłopców w grupie dało awans do najlepszej ósemki województwa pomorskiego. Ale w meczu ćwierćfinałowym bezkonkurencyjni niestety okazali się chłopcy z Olimpijczyka Kwakowa. Warto nadmienić, że zespół ten dwa lata temu zajął 6 miejsce w Polsce.

  Bardzo ambitnie walczyły również dziewczęta, które trafiły do bardzo trudnej grupy z Pogoń Walichnowy, Łebunia oraz SP Cedry Wielkie - są to szkoły specjalizujące się w szkoleniu piłkarek. Naszym dziewczynom nie udało się awansować z grupy.

  Drugiego dnia do rozgrywek przystąpiły zespoły kategorii U-10. Chłopcy trafili do grupy E, w której mierzyli się z zespołami: JFA Przechlewo, SP 5 Malbork oraz Sokół Kosakowo. W pierwszym meczu wygrali zawodnicy JFA Przechlewo, zespół ten okazał się 4 zespołem tej kategorii w województwie pomorskim. Następne dwa mecze to wygrana naszych chłopców z PSP1, którzy wygrali 3:0 i 2:1, wyniki te zapewniły 2 miejsce z grupie z dorobkiem 6 punktów. Ale niestety zabrakły dwie bramki, aby móc cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

  Jak w poprzednim dniu wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz upominki od firmy Tymbark. Turniej finałowy obfitował również w wiele atrakcji dla młodych zawodników min. Fotobudka, które zapewniły zawodnikom wiele emocji.

  Gratulacje dla opiekunów Jacek Wołczak oraz Katarzyna Jatkowska.

  GALERIA: laugh

  Tekst: Jacek Wołczak

  Zdjęcia: Katarzyna Jatkowska

   

 • 16.04.2018

  FINAŁ XLVI WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  W poniedziałek 16 kwietnia 2018 roku na finał wojewódzki w biegach przełajowych do Gdyni wyjechały dwie drużyny chłopców PSP1 ze Starogardu Gdańskiego. Drużynę młodszych chłopców stanowili uczniowie urodzeni w 2007-2008 roku, natomiast drużynę starszą chłopcy z roczników 2005-2006. W składzie drużyny młodszej byli: Szymczak Marcin, Mielniczek Jan, Wojtaś Miłosz, Węsierski Miłosz, Chmielecki Adrian. Drużyna starszych uczniów wystartowała w składzie: Makiła Karol, Bzdek Karol, Nowacki Błażej, Piotrowski Jakub i Kitowski Jan. Do Gdyni zjechały najlepsze drużyny województwa, które wygrały swoje eliminacje powiatowe. Niestety w składach starogardzkiej szkoły zabrakło kilku bardzo dobrych zawodników, którzy brali w tym samym czasie udział w finale turnieju piłkarskiego „o puchar Tymbarka”. Drużynami opiekowali się nauczyciele wychowania fizycznego Mariusza Noetzel i Krzysztof Piątkowski.

  Gdynia Kolibki i park Marysieńki był dla naszych reprezentantów mało gościnna. Deszczowa pogoda, przenikliwy wiatr oraz grząska i śliska trasa biegu starogardzianom odebrała ochotę na walkę o medale. Długie oczekiwanie na start poszczególnych wyścigów nie sprzyjało osiąganiu dobrych wyników. Najlepiej w grupie młodszej spisał się Miłosz Wojtaś, który zajął 18 miejsce na ponad 100 startujących zawodników. Natomiast w grupie starszej, również ponad 100 osobowej, wspaniale pobiegł Karol Makiła. Zajął bardzo wysoką lokatę, 9 miejsce. Zawodnicy młodsi mieli do pokonania dystans ok. 700 metrowy a starsi ponad 900. W zawodach przełajowych lepiej spisała się starsza grupa, zdobyła 266 punktów, a młodsza 370 punktów. Im mniej punktów drużyna zdobyła tym wyższą lokatę uzyskała.

  W finale wojewódzkim po podsumowaniu punktów dwóch drużyn starogardzka Jedynka została pokonana przez drużyny: SP 8 Lębork, SP 6 Kwidzyn, SP 2 Bytów, SP 81 Gdańsk, SP Bojanowo, SP 11 Tczew, SP Banino, SP 1 Człuchów, SP 6 Gdynia. Natomiast wygrali z reprezentacjami szkół: SP Brusy, SP 8 Gdańsk, SP Wiele, SP 5 Malbork, SP Suchy Dąb, SP Czernin, SP 1 Ustka. Chłopcy PSP 1 ze Starogardu Gdańskiego zajęli ostatecznie 10 miejsce uzyskując 636 punktów.

   

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

 • 15.04.2018

  KONKURSY RELIGIJNE, W KTÓRYCH UDZIAŁ WZIĘLI NASI UCZNIOWIE

  w roku szkolnym 2017/2018

  1.     Na przełomie grudnia i stycznia odbył się Wojewódzko-Metropolitalny Plastyczny Konkurs Biblijny pod tytułem „Księga Wyjścia”.

  Na etapie rejonowym nagrody otrzymali:

  Z klas I

  - I miejsce zajęła Wiktoria Rus z klasy I e (opiekun: Elżbieta Piechowska)

  Z klas IV

  - II miejsce zajęła Oliwia Gdaniec z klasy IV f (opiekun: Żaneta Rus)

  - III miejsce zajęła Wiktoria Błazikowska z klasy IV c (opiekun: Marta Gabryel)

  2.     Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną zorganizowanym przez PSP Nr 3 w Starogardzie Gdańskim.

       W konkursie tym nasi uczniowie otrzymali:

  -     I nagrodę – Dominika Gwizdała (opiekun: Żaneta Rus)

  -     Wyróżnienia: Małgorzata Plombon z klasy VI e i Dorota Plombon z klasy IV d (opiekun: Żaneta Rus) oraz Wiktoria Błazikowska z klasy IV c, Hubert  Kolbusz z klasy IV a i Aleksandra Jankowska z klasy IV a (opiekun: Marta Gabryel).

  Rozdanie nagród odbyło się 17.03.2018r. w PSP Nr 3 w Starogardzie Gdańskim.

  3.     Nasi uczniowie wzięli również udział w XVI Ogólnopolskim Kociewskim konkursie plastycznym „Stacje Drogi Krzyżowej”. Organizatorem tego konkursu jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Nagrodę otrzymała uczennica klasy VI e Agata Jackowska (opiekun: Żaneta Rus). Zwycięskie prace, również naszej uczennicy, można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w Galerii „Neptun” w Starogardzie Gdańskim.

  4.     Etap szkolny III Powiatowego konkursu „Żywoty Świętych – Stanisław Kostka” wyłonił 3 uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę podczas etapu międzyszkolnego. Konkurs ten odbył się 14.04.2018r. w PSP Nr 8 w Starogardzie Gdańskim. Byli to następujący uczniowie:

  -    Franciszek Jędrzejewski z klasy VI e (opiekun: Żaneta Rus)

  -    Weronika Langowska z klasy VI c (opiekun: Żaneta Rus)

  -     Nadia Jastrzębska z klasy VII b (opiekun: ks. Michał Roschek)

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w wymienionych konkursach serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Bóg zapłać

  - Katecheci

   

  GALERIA: laugh

  Tekst: Żaneta Rus

 • 11.04.2018

  ELIMINACJE REJONOWE XXXVI KONKURSU RECYTUJEMY PROZĘ I POEZJĘ KOCIEWSKĄ im. ANTONIEGO GÓRSKIEGO

  No i wej znówki ta gwara!

  Tera wysłeli gzuba na konkurs do SCK:

  Aleksandra Porożyńska z klasy IIIi rejónowy etap wygrała

  i do finału sia dostała!

  Przódzi szkólna Elżbieta Machińska feste z nió klaftowała.

  Inno szkólna Beata Łaska teksty jyj napsisała.

  Gratulujim i cieszym sia zez tygo,

  Że só Kociewiaki chtórne łużywajó janzyka naszygo.

  Tera wej fest za Óla kciuki trzymómy i na wygrana w maju czekómy!

  GALERIA: laugh

   

  Tekst: Beata Łaska

  Zdjęcia: Elżbieta Machińska

 • 08.04.2018

  XXXV BIEG SZPĘGAWSKI

  Dnia 08.04.2018r odbył się XXXV Bieg Szpęgawski. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły. Wśród najlepszych znaleźli się: Paweł Igła z klas IIIc, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Maciej Midura, który zajął III miejsce w tym samym biegu. Również wśród uczniów starszych klas znaleźli się wybitni biegacze: Miłosz Wojtaś z Vg zajął II miejsce, a w kategorii klas gimnazjalnych I miejsce zajął uczeń Maciej Szczubełek.

   

  GALERIA: laugh

  Tekst: Joanna Grzybek

 • 08.04.2018

  ZAWODY PŁYWACKIE "ZAJĄCZEK - 2018"

  W niedzielę 08.04.2018 pływalnia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim była areną sportowych zmagań dzieci w pływaniu. Uczniowski Klub Sportowy ÓSEMKA wraz z PSP 1 oraz starostwem powiatu starogardzkiego przygotował zawody pływackie dla dzieci z klas trzecich. Tradycją stało się, że w okolicach świąt wielkanocnych organizowane są co roku zawody pływackie dla dzieci pod nazwą Zajączek. W zawodach uczestniczyło 47 dzieci w tym, 21 dziewczynek i 26 chłopców ze szkół powiatu starogardzkiego. Wszystkich zebranych przywitała na zawodach pani prezes Justyna Wierzba, życząc zawodnikom jak najlepszych wyników. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym oraz na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Trzecią konkurencją był wyścig z deską na dystansie 25 metrów z pracą nóg leżąc na brzuchu. Licznie zgromadzeni rodzice gorąco dopingowali swoje pociechy w każdym wyścigu. A emocji nie brakowało. Najlepszymi i nagrodzeni medalami w poszczególnych konkurencjach byli:

  50 m. stylem grzbietowym

  1. Muchowski Tobiasz                            1. Jędrzejewska Nadia

  2. Ćwikliński Eryk                                   2. Szymborska Anna

  3. Landsberg Mateusz                           3. Ossowska Julia 

  25 m. stylem dowolnym

  1. Muchowski Tobiasz                            1. Prokopów Nina

  2. Ćwikliński Eryk                                    2. Prokopów Lena

  3. Landsberg Mateusz                            3. Szymborska Anna

  25 m. z deską

   1. Helak Bartek                                     1. Prokopów Lena

   2. Landsberg Mateusz                          2.  Ossowska Julia

   3. Tuski Maciej                                      3. Szymborska Anna

  Dzięki wsparciu finansowemu starostwa powiatu dla najlepszych 6 zawodników w każdej konkurencji przygotowano nagrody rzeczowe, dla najlepszej trójki medale, a dla wszystkich uczestników zawodów słodki upominek. Nad sprawnym przebiegiem zawodów pływackich pracowali trenerzy klubu, starsi zawodnicy starogardzkiej Ósemki oraz rodzice będący członkami zarządu klubu. Wszystkim startującym gratulujemy wyników.

  Więcej (wyniki) na: http://www.uks8.pl/#zajaczek-2018

  GALERIA: laugh

  Tekst: Mariusz Noetzel

   

  Plakat do pobrania: Plakat_zajaczek2018.pdf

strona:

WIADOMOŚCI

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starogardzie Gdańskim
  ul. Zblewska 18
  83-200 Starogard Gdański

  adres www: https://psp1starogardgd.edupage.org/

 • (+48) 58 562-96-09

Galeria zdjęć