MENU GŁÓWNE

 • NOWY ROK SZKOLNY 2022/23

  NOWY ROK SZKOLNY 2022/23

  WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY ⇒ WYPRAWKA-PIERWSZOKLASISTY.pdf

  WYPRAWKA

   

 • UWAGA - STYPENDIA

  UWAGA - STYPENDIA

  UWAGA - STYPENDIA

   

  Szanowni Państwo,

  uczniowie ​pomorskich szkół mogą ubiegać się o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Dostępne są trzy stypendia:

  • „budżetowe”,
  • "Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja”
  • oraz „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

  https://des.pomorskie.eu/stypendia/

 • O szkole
  29.06.2022

  30-lecie naszej szkoły

 • WYNIKI X EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO DLA KLAS IV-VIII

  WYNIKI X EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO DLA KLAS IV-VIII

  WYNIKI X EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

  DLA KLAS IV-VIII

   

  Informujemy, że trójka naszych uczniów z klas IV-VIII zostało wyróżnionych.

  LAUREACI:

  🏆 JAKUB MIŁKOWSKI KLASA V E - w klasach IV-VI,

  🏆 SZYMON KNUTH KLASA VIII E - w klasach VII-VIII.

   

  TYTUŁ FINALISTKI OTRZYMAŁA:

  🏅 LENA BĄCZKOWSKA z KLASY IV B - w klasach IV-VI.

  Wszystkim uczestnikom Maratonu Czytelniczego dla klas IV-VIII dziękujemy za udział i podjęty wysiłek.

  Zachęcamy do dalszego czytania nowych, ciekawych książek w przyszłym roku szkolnym.

  Maraton Czytelniczy dla klas IV-VIII prowadzą panie z Biblioteki Szkolnej.

 • WYNIKI X EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO DLA KLAS I-III

  WYNIKI X EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO DLA KLAS I-III

  WYNIKI X EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO DLA KLAS I-III

         Z satysfakcją informujemy, iż piątka naszych uczniów z klasy II C zdobyła tytuł laureata, finalisty lub została wyróżniona w X edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas I-III "Spotkacie nowych Przyjaciół". 📚📖📚📖

   

  Laureatkami zostały:

  🏆 Antonina Rózga

  🏆 Laura Galvez-Zygmunt

  Tytuł finalistki otrzymała:

  🏅Agata Felchner

  Uczniowie wyróżnieni:

  🏵 Leon Cylkowski

  🏵 Zofia Lempkowska

  Wszystkim nagrodzonym Uczniom i ich Nauczycielce Pani Sabinie Fryszce oraz życzymy dalszych sukcesów. 🌺🌷🌺🌷

 • NASI ZDOLNI MATEMATYCY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „KANGUR”

  NASI ZDOLNI MATEMATYCY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „KANGUR”

  NASI ZDOLNI MATEMATYCY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „KANGUR”

       

  W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki. 

   

  Lena Majka z klasy IV F otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe. 

         Wyróżnieni zostali: 

  • Antonina Rózga II C 
  • Lena Lewicka III A 
  • Jagoda Wąsowicz V A 
  • Jakub Majka VII G 
  • Szymon Knuth VIII E 
  • Janina Semrau VIII A 
 • PIKNIK INTEGRACYJNY DLA UCZNIÓW ODDZIAŁÓW PRZYGOTOWAWCZYCH Z UKRAINY

  PIKNIK INTEGRACYJNY DLA UCZNIÓW ODDZIAŁÓW PRZYGOTOWAWCZYCH Z UKRAINY

  PIKNIK INTEGRACYJNY DLA UCZNIÓW ODDZIAŁÓW PRZYGOTOWAWCZYCH Z UKRAINY

       W czwartek 9 czerwca 2022r. dzięki uprzejmości Dyrekcji Grodziska Owidz, z inicjatywy Pani Marty Aranowskiej i Pani Karoliny Alfut reprezentujących grupę wolontariatu pracowniczego Z.F. „Polpharma” miał miejsce piknik integracyjny dla uczniów oddziałów przygotowawczych z Ukrainy uczących się w PSP1 i PSP4 oraz ich polskich rówieśników.

  Dzięki finansowemu oraz materialnemu wsparciu Społecznej Fundacji Polpharmy, Związków Zawodowych „Solidarność” przy Z.F. Polpharma, Parafialnego Zespołu „Caritas” przy parafii Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim, Stowarzyszenia "Można Inaczej" oraz firmy „Iglotex” razem bawiło się 130 dzieci.

  Były tańce, zabawy sportowe, ogniska z pysznymi kiełbaskami, lody, dmuchaniec, malowanie twarzy oraz wata cukrowa i popcorn. 🌭🍦🍧🥤

  Dziękujemy wszystkim wolontariuszom Z. F. „Polpharma” wolontariuszom SKW PSP1 oraz nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie imprezy i poświęcili swój czas na przeprowadzenie zabaw. 🌺🌺🌺

  Dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anecie Paszek za opiekę nad wolontariuszami i przygotowanie smacznych przekąsek. 🌷🌷🌷

  Za osobiste zaangażowanie w szczególności dziękujemy: Dyrekcji Szkoły, Pani Joannie Porozyńskiej, Pani Renacie Bielang, Pani Alicji Stawikowskiej, Pani Sabinie Fryszce, Pani Marlenie Grefce, Pani Joannie Grzybek, Pani Marcie Burnickiej, Pani Marii Krzywickiej, Pani Katarzynie Jatkowskiej, Pani Katarzynie Musolf–Bensemann, Pani Małgorzacie Ćwiek, Pani Jolancie Reszkiewicz oraz Pani Tetianie Buhaienko i Pani Valentynie Medvedskiej. 💐💐💐

   

 • Prace plastyczne - podsumowanie

  Prace plastyczne - podsumowanie

  Prace plastyczne - podsumowanie

  Uczniowie klas IV-VII wykazują wysoki poziom artystyczny. W szkolnych gablotach możemy oglądać wystawy czasowe z poszczegolnych poziomów mając styczność z różnymi technikami wykonania prac. Wysyłamy też prace na konkursy.

  Przedstawiamy:

  • mozaika - maska - kl.IV
  • technika mieszana -mój bohater - kl.IV
  • technika plakatowa - krajobraz wymarzonej wycieczki - kl.IV
  • kompozycja dynamiczna - wulkan - kl.V
  • kolaż - projekt okładki do czasopisma kulturalnego - kl.VII
  • technika dowolna - pies najwierniejszym przyjacielem człowieka - kl.VII

  Małgorzata Malinowska

 • SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA DZIEŃ DZIECKA

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA DZIEŃ DZIECKA

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA DZIEŃ DZIECKA

  Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował konkurs na najciekawsze przebranie z postaci z bajki, filmu, komiksu. Mimo wielu atrakcji tego dnia w naszej  szkole kandydatów nie brakowało.

  opiekun: SU Małgorzata Malinowska

 • GALA - PODSUMOWANIE OBCHODÓW 30-LECIA SZKOŁY

  GALA - PODSUMOWANIE OBCHODÓW 30-LECIA SZKOŁY

  ATRAKCJA DNIA - ZDJĘCIA W RAMCE:

  W czwartek zakończyliśmy obchody - lecia Naszej Szkoły, które zainaugurowaliśmy w październiku 2021 r.

  Uroczystości jubileuszowe zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników oraz przyjaciół PSP1.

  Obostrzenia sanitarne, które towarzyszyły nam przez część tego roku szkolnego spowodowały zmianę tradycyjnej formuły obchodów.

  Przez ten czas od października do końca maja odbyło się:

  30 spotkań z ciekawymi ludźmi;

  30 wycieczek w ciekawe miejsca;

  30 wydarzeń szkolnych w tym m.in. zawody sportowe, konkursy przedmiotowe, artystyczne i literackie.

  Uczniowie poznawali także sylwetkę naszego patrona Henryka Sienkiewicza. Młodsze dzieci oddawały się lekturze "Bajki", a starsi uczniowie czytali książki, które noblista napisał "ku pokrzepieniu serc".

  Obchody 30-lecia Szkoły to również czas wielu wspomnień, refleksji i radości z powrotu do lat młodości. Podczas uroczystości poprzedni dyrektorzy wspominali budowę szkoły i obiektów sportowych, a także najciekawsze wydarzenia z minionych 30 lat.

  Uroczystość zakończył Pan Daniel Erdanowski pięknym wykonaniem piosenki "Życia mała garść".

  Dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły i Uczniom, którzy włączyli się w organizację urodzin urodzin PSP1, za poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość. Mamy nadzieję, że wspomnienia minionych miesięcy na długo pozostaną w sercach całej Społeczności Szkoły.

 • LASER RUN w Starogardzie Gdańskim

  LASER RUN w Starogardzie Gdańskim

  LASER RUN w Starogardzie Gdańskim

     W niedzielny poranek 5 czerwca 2022 roku wystartowała kolejna edycja zawodów LASER RUN w Starogardzie Gdańskim. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Zawody odbyły się pod patronatem prezydenta miasta Starogardu Gdańskiego pana Janusza Stankowiaka, Połączenie biegania i strzelania z pistoletu laserowego po raz czwarty zdominowało boisko sportowe szkoły nr 1. W IV już edycji Laser Run wystartowało ponad 70 zawodników w 7 kategoriach wiekowych od 8 do ponad 60 lat. Zawody sportowe Laser Run są zabawą sportową dla każdego pokolenie. I tym razem do Starogardu zjawili się sportowcy w różnym wieku reprezentując miejscowości województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy przybyli na zawody do Starogardu Gdańskiego z takich miejscowości jak: z Torunia, Gdyni, Gdańska, Sopotu, Bytowa, Dobrego, Wejherowa, Zgorzałe, Zelgoszczy, Tczewa, Rokocina, Koteż, Lubichowa, Wielkiego Klincza, i Nowej Wsi Rzecznej. Zawodników i kibiców przywitał prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka pan Artur Skrobisz, życząc wszystkim moc wrażeń, dużo satysfakcji podczas sportowej rywalizacji i zadowolenia z pobytu na zawodach.

              Laser Run to dynamiczne wyścigi składające się z 2 lub 3 rund biegu na dystansie 400 metrów, oraz od dwóch do trzech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli kontynuować bieg. Całkowita liczba trafień wynosi 10 lub 15 a całkowity dystans do pokonania to 800 lub 1200 metrów. Ta forma rywalizacji sportowej jest „wypożyczona” z ostatniej konkurencji pięcioboju nowoczesnego.

              - Nie ukrywam, że co roku martwię się aby w trakcie zawodów nie było opadów deszczu. Pozostawiony sprzęt mógłby ulec uszkodzeniu. To dzięki aktywności i pomocy prezesa pomorskiego okręgowego związku pięcioboju nowoczesnego w Gdańsku, pana Jana Szymczuka możemy korzystać w trakcie zawodów z pistoletów i tarcz związku. Cieszę się ,że zawody Laser Run stają się zawodami cyklicznymi, wpisującymi się w tradycję naszego klubu i miasta– powiedział główny organizator imprezy, trener UKS Ósemki Mariusz Noetzel. Zawsze jesteśmy przygotowani na udział ok. 100 zawodników. Chcemy aby każdy zawodnik otrzymał coś na pamiątkę uczestnictwa w zawodach. Tym razem była to zawieszka magnetyczna Laser Run 2022 i baton energetyczny.  

   Najlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała koszulkę z logo fundatora, firmy dbającej o czystość na Kociewiu czyli STARKOM oraz medale z symbolami pozostałych zaangażowanych instytucji. Na zakończenie zawodów Laser Run w Starogardzie Gdańskim wśród wszystkich startujących odbyło się tradycyjne już losowanie około 20 nagród rzeczowych. Przygotowane losy wyciągała i odczytywała najmłodsza uczestniczka zawodów Ania z Gromika Gdynia. Losowanie i wręczanie nagród obserwował naczelnika wydziału Kultury, Sportu, Promocji Regionu i Polityki Społecznej Starostwo Powiatu starogardzkiego pan Jacek Toczek. Nagrody wręczał prezes UKS Ósemka pan Artur Skrobisz. Wśród nagród były: sprzęt sportowy – piłki do siatkówki i koszykówki, sprzęt turystyczny – jak plecaki, nerki, oraz wyposażenie do rowerów, sprzęt elektroniczny jak słuchawki bezprzewodowe i przewodowe JBL, rejestratory jazdy i krótkofalówki.

  Fundatorami nagród byli: Starostwo powiatu starogardzkiego, Gmina Miejska Starogard Gd. Starkom oraz osoby prywatne.

  Organizatorami Laser Run byli: Uczniowski Klub Sportowy Ósemka Starogard Gdański, Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboku Nowoczesnego w Gdańsku, Gmina Miejska Starogard Gdański, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim, Starostwo powiatu starogardzkiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim, Pomorska Federacja Sportu.

  Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka składa podziękowania wszystkim fundatorom nagród, grupie uczniów wcielonych w skład komisji sędziowskiej oraz osobom współpracującym przy organizacji IV edycji zawodów Laser Run  w Starogardzie Gdańskim w roku 2022.

  Mariusz Noetzel

 • FINAŁ KONKURSU NA “NOWE LOGO SZKOŁY”

  FINAŁ KONKURSU NA “NOWE LOGO SZKOŁY”

  FINAŁ KONKURSU NA “NOWE LOGO SZKOŁY”

  Z okazji 30 – lecia PSP nr 1 ogłoszono konkurs na “Nowe logo szkoły” wykonane w technice komputerowej.  Realizacja tego zadania okazała się sporym wyzwaniem dla uczestników. W projektach wykorzystano różne techniki i programy komputerowe.

  Najbardziej aktywni w tym konkursie okazali się uczniowie klas 4b, 5c i 8d. Jury miało spory problem z wyłonieniem 5 prac do ścisłego finału. Wszystkim finalistom przyznano równorzędne wyróżnienia.

  Gratulujemy:

  Lenie Bączkowskiej z klasy 4b,

  Katarzynie Cieślak z klasy 4b,

  Natalii Hucińskiej z klasy 5c,

  Dominice Mróz z klasy 5c,

  Julii Krakowskiej z klasy 8d.

  Piotr Szopiński

 • DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA

  Wszystkim Dzieciom - tym małym, średnim i dużym, z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka życzymy uśmiechu i radości na każdy dzień oraz dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe.

  Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą.

   

  Przedstawiamy fotorelację z obchodów Dnia Dziecka zorganizowanych przez Radę Rodziców.

  Wszyscy uczniowie obecni w szkole mogli skorzystać z licznych atrakcji. Były dmuchańce, zawodowy sportowe z nagrodami dla najlepszych drużyn, Zumba poprowadzona przez profesjonalną instruktorkę oraz darmowe owoce, galaretki z truskawkami, lody, wata cukrowa i popcorn.

  Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za organizację tego wyjątkowego wydarzenia. W szczególności dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anecie Paszek oraz Pani Kindze Hilla- Majka i Pani Agnieszce Podolskiej za osobiste zaangażowanie i całodzienną pracę przy przygotowaniu smakołyków.

  Składamy także podziękowania Panu Radosławowi Kwaśniewskiemu z Firmy Handlowej "U Kwaśniewskich" ze Starogardu Gdańskiego, który był sponsorem części naszej imprezy.

  Dziękujemy również szkole Esta Fiesta - Szkoła tańca Zumba/Solo Latino/Salsation za poprowadzenie Zumby i wywołanie uśmiechu na twarzach naszych uczniów.

  Małgorzata Sarnowska

   

  A tak, na sportowo, uczniowie klas IV - VIII spędzili swoje święto.

  Klasy IV - VIII brały udział w turniejach: w piłkę siatkową, rekreacyjnych, meczu w piłkę nożną, otrzymując nagrody rzeczowe za zajęte miejsca oraz dyplomy za udział w tych turniejach.

 • NASI UCZNIOWIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGICZNEGO MYŚLENIA

  NASI UCZNIOWIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGICZNEGO MYŚLENIA
  20.04.2022

  NASI UCZNIOWIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGICZNEGO MYŚLENIA

      Z dumą informujemy o osiągnięciach naszych uczniów z klas I-III w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia.

  Dyplom laureata oraz nagrodę książkową otrzymali:

  •  Antonina Rózga- klasa II C
  •  Konrad Najda- klasa II C

  Dyplomy wyróżnienia zdobyli:

  •  Leon Cylkowski- klasa II C
  •  Agata Felchner- klasa II C
  •  Jan Rutkowski- klasa II C
  •  Barbara Sendrowicz- klasa III B
  •  Tadeusz Paszyński- IIC.
 • SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY NA FOTOGRAFIĘ SIENKIEWICZOWSKĄ

  SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY NA FOTOGRAFIĘ SIENKIEWICZOWSKĄ

  SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY NA FOTOGRAFIĘ SIENKIEWICZOWSKĄ

  W ramach obchodów 30 - lecia naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Informatyczny na Fotografię Sienkiewiczowską. Przyznano trzy równorzędne I miejsca następującym uczniom:

  Laura Galvez kl. IIc

  Dominika Mróz kl. Vc

  Aleksandra Kruczek kl. VII a

  Grażyna Błańska

 • MISTRZOSTWA POWIATU STAROGARDZKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

  MISTRZOSTWA POWIATU STAROGARDZKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

  MISTRZOSTWA POWIATU STAROGARDZKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

  Na starogardzkim stadionie odbyły się mistrzostwa powiatu w lekkoatletycznych konkurencjach sportowych. Skromna, pięcioosobowa reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 na tych zawodach zdobyła dla siebie, miasta i szkoły 6 medali. Najlepszym zawodnikiem w powiecie w konkurencji pchnięcia kulą został Mateusz Kowalski. On jako lider konkurencji będzie nas reprezentować na mistrzostwach wojewódzkich. Dziewczęta pomimo sukcesów (miejsc medalowych) nie zostały zakwalifikowane do reprezentacji powiatu na te zawody. Podobnie jak na zawodach miejskich Martyna Sikorska dwu krotnie stawała na podium i cieszyła się z osiągniętych wyników. Raz stawała na drugi i raz na trzecim miejscu podium. Ponadto Zuzanna Wojciechowska i Amelia Konieczka zdobyły brązowe medale w konkurencjach indywidualnych, a Aleksandra Jankowska srebrny medal. Wszystkim reprezentantom gratulujemy, a Mateuszowi życzymy udanego startu na igrzyskach wojewódzkich.

  Tekst: Mariusz Noetzel

 • Rada Rodziców zorganizowała dla naszych uczniów "Dzień Sandwicha i Waty Cukrowej"

  Rada Rodziców zorganizowała dla naszych uczniów "Dzień Sandwicha i Waty Cukrowej"

  W dniach 18 i 19 maja Rada Rodziców zorganizowała dla naszych uczniów "Dzień Sandwicha i Waty Cukrowej". 

  Panie z Rady Rodziców wspomagane przez Szkolne Koło Wolontariatu na przygotowanie sandwichy dla wszystkich chętnych uczniów potrzebowały: 

  • 59 opakowań chleba tostowego, 
  • 9 kg sera, 
  • 3 opakowania tłuszczu roślinnego. 

  Powstało także około 600 sztuk waty cukrowej  

  Zebrane fundusze w wysokości 1750 złotych zostaną przeznaczone na zakup szkolnej maszyny do waty cukrowej.  

  Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie całego wydarzenia. Za osobiste zaangażowanie i poświęcenie czasu szczególnie dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anecie Paszek, Pani Kindze Hilla-Majka oraz Pani Agnieszce Podolskiej

 • DZIEŃ GOFRA

  DZIEŃ GOFRA

  DZIEŃ GOFRA

       

         Z inicjatywy Rady Rodziców odbył się w naszej szkole Dzień Gofra 🧇🧇🧇

  Zebrano 2 536 złotych ‼

  Na przygotowanie ciasta zużyto:

  ➡️ 280 jaj

  ➡️ 35 litrów wody

  ➡️ 35 litrów mleka

  ➡️ 14 litrów oleju

  ➡️ 42 kg mąki ‼

  ➡️ 20 paczuszek proszku do pieczenia

  ➡️ 1 kg cukru

  Bardzo dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anecie Paszek za zorganizowanie całego przedsięwzięcia oraz osobiste zaangażowanie w przygotowanie gofrów, waty cukrowej i popcornu. 🌹🌹🌹

  Dziękujemy także Rodzicom Pani Kindze Hilla- Majka i Pani Agnieszce Podolskiej za ogromną pomoc, okazany entuzjazm i poświęcony czas. 🌺🌺🌺

  Dziękujemy również dziewczynom ze Szkolnego Koło Wolontariatu  🌻🌻🌻

 • UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  3.05.2022 przy Ratuszu Staromiejskim w naszym mieście odbyły się uroczystości z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasza delegacja w składzie Tymon Chyła, Marcel Dymerski ,Hubert Kolbusz z kl.8A godnie reprezentowali PSP1 w sztandarze naszej szkoły.

  Natomiast Joanna Semrau z klasy 8 A wykonała pracę na konkurs plastyczny organizowany przez Bractwo Kurkowe i SCK. Można ją było obejrzeć na wystawie podczas III Festynu Rodzinnego na terenie Strzelnicy.

  opiekun SU: M. Malinowska

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA MISTRZOSTWACH MIASTA STAROGARDU  W LEKKIEJ ATLETYCE

  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA MISTRZOSTWACH MIASTA STAROGARDU  W LEKKIEJ ATLETYCE

  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA MISTRZOSTWACH MIASTA STAROGARDU  W LEKKIEJ ATLETYCE

  W dniu 29 kwietnia 2022 na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie Gdańskim odbyły się zawody lekkoatletyczne w których uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły. Były to Mistrzostwa Miasta w lekkoatletycznych  konkurencjach indywidualnych. Naszą szkołę reprezentowała grupa 5 dziewcząt i 4 chłopców. Najlepiej nas zawodach spisała się Martyna Sikorska zdobywając dwa I miejsca, na 300 metrów i w skoku wzwyż. Mistrzami Miasta w lekkiej atletyce zostali również zawodnicy: Zuzanna Wojciechowska w skoku w dal i Mateusz Kowalski w pchnięciu kulą. Ponadto Publiczna szkoła nr 1 na tych zawodach zdobyła dwa  srebrne medale, na 300 metrów dziewcząt i uzyskała go Ola Jankowska oraz  w wskoku wzwyż i zdobyła go Amelia Konieczka.

  Sądzimy, że nasi medaliści reprezentując Starogard na igrzyskach powiatowych 18 maja 2022 wystąpią równie dobrze i powrócą z sukcesami. Tego sobie i im życzymy. POWODZENIA.

  Opiekunami na zwodach byli nauczyciele: Maciej Jatkowski i Mariusz Noetzel

   

strona:

WIADOMOŚCI

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starogardzie Gdańskim
  ul. Zblewska 18
  83-200 Starogard Gdański
  adres www: https://psp1starogardgd.edupage.org/
 • (+48) 58 562-96-09

Galeria zdjęć