MENU GŁÓWNE

  • DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

    DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

    DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

    W środę 27 kwietnia został zorganizowany Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów ich rodziców. Zebranych przywitał krótkim przemówieniem Pan Dyrektor Arkadiusz Kobierzyński. 

    Następnie dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne o małym Wróbelku Elemelku, który chciał nauczyć się literek. Spektakl przygotowali uczniowie klasy II A pod opieką Pani Barbary Kreft i Pani Katarzyny Kroplewskiej.

    Później przyszli pierwszoklasiści pod opieką nauczycieli udali się do sal lekcyjnych gdzie były przygotowane krótkie zajęcia edukacyjne. W tym czasie ich rodzice obejrzeli prezentację multimedialną oraz zwiedzili budynek naszej szkoły.

    Na koniec wszyscy mogli zjeść pyszną watę cukrową i popcorn przygotowane przez przedstawicielki Rady Rodziców.

    Rada Rodziców ufundowała także gadżety promocyjne z logiem naszej szkoły.

    Przyszłych pierwszoklasistów pożegnaliśmy słowami- DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU 😄 

  • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO im. A. Hlonda z Ewangelii św. Łukasza

    WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO im. A. Hlonda z Ewangelii św. Łukasza

    WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

    im. Augusta Hlonda z Ewangelii św. Łukasza

          W naszej szkole odbył się konkurs biblijny im. Augusta Hlonda z Ewangelii św. Łukasza.

    Klasy I-IV uczestniczyły w konkursie plastycznym, a klasy starsze - z wiedzy.

    W etapie rejonowym nagrody otrzymali:

    - w konkursie plastycznym na poziomie klas II:

    • I miejsce zajął Franciszek Grzona z kl. II A
    • II miejsce zajął Szymon Błazikowski z kl. II E

    - w konkursie z wiedzy w etapie rejonowym III miejsce zajęła Wiktoria Rus z kl. V C.

    Uczennica ta zakwalifikowała się tym samym do finału konkursu biblijnego wojewódzko-metropolitalnego, który odbędzie się 14 maja br w Rumii.

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Organizator konkursu: Żaneta Rus

  • NASI UCZNIOWIE NAGRODZENI W XVIII OGÓLNOPOLSKIM KOCIEWSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

    NASI UCZNIOWIE NAGRODZENI W XVIII OGÓLNOPOLSKIM KOCIEWSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

    NAGRODY W XVIII OGÓLNOPOLSKIM KOCIEWSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM dla naszych uczniów z klas młodszych

    W XVIII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ” nagrody otrzymały Laura Galvez Zygmunt kl. II C i Lena Jaśniewska kl. II A z naszej szkoły.

    Organizatorem konkursu było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

  • ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

    ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW
    13.04.2022

    ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

    NA DZIEŃ OTWARTY PSP 1

    DO POBRANIA: Dzien_otwarty.pdf

  • KOLEJNY SUKCES NASZYCH KOSZYKARZY

    KOLEJNY SUKCES NASZYCH KOSZYKARZY

    KOLEJNY SUKCES NASZYCH KOSZYKARZY klas I-III

    I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce klas I-III. Uczniowie naszej szkoły wystąpili w składzie - Antek, Tomek i Kajtek Pawelec, Dawid Rankiewicz, Kuba Cieślak, Mateusz Szumacher, Mikołaj Pozorski, Marcel Górski, Kacper Narloch.

    Wygraliśmy 3 mecze z PSP 2, PSP 3 i PSP Jabłowo.

    Trener drużyny: Krzysztof Piątkowski

  • WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ W JĘZYKU NIEMIECKIM

    WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ W JĘZYKU NIEMIECKIM

    WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ W JĘZYKU NIEMIECKIM

    13 kwietnia rozstrzygnął się konkurs na kartkę wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim.

    Nagrodzone prace – Amelia Muchowska VIIB, Amelia Prądzińska VIIIF, Aleksandra Ząbek  VII B

    Wyróżniona praca - Amelia Prądzińska VIII F

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

    organizator: Hanna Szulc

  • XVIII OGÓLNOPOLSKI KOCIEWSKI KONKURS NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

    XVIII OGÓLNOPOLSKI KOCIEWSKI KONKURS NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ
    08.04.2022

    XVIII OGÓLNOPOLSKI KOCIEWSKI KONKURS NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

       Nasi uczniowie wzięli udział w XVIII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

    W kategorii klas I-III nagrodę otrzymał Szymon Błazikowski (opiekun Alicja Stawikowska)

    W kategorii klas IV-VI nagrodę otrzymała Wiktoria Rus  (opiekun Małgorzata Malinowska)

    W kategorii klas VII-VIII wyróżnienie otrzymał Adrian Borowicz (opiekun M. Malinowska)

    Wystawę prac można obejrzeć w Galerii Neptun.

  • SZKOLNE MŁODZIEŻOWE OŚRODKI KOSZYKÓWKI W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W STAROGARDZIE GD.

    SZKOLNE MŁODZIEŻOWE OŚRODKI KOSZYKÓWKI W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W STAROGARDZIE GD.

    SZKOLNE MŁODZIEŻOWE OŚRODKI KOSZYKÓWKI

    W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

    W STAROGARDZIE GD.

      Od stycznia 2022 roku rozpoczęliśmy kolejny rok działalności Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki. W zajęciach prowadzonych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 biorą udział dziewczynki urodzone w latach 2010-14. Są to uczennice trzech szkół podstawowych z terenu miasta i gminy a mianowicie PSP1, PSP3 i szkoły z Kokoszkowych. Grupy podzielone zostały wg wieku ćwiczących na klasy 1-3, klasy 4 i klasy 5. Trenujemy 2 razy w tygodniu w jednostkach po półtorej godziny. Wszystkie dziewczęta zostały wyposażone w stroje treningowe w których uczestniczą w zajęciach. Opiekę nad uczennicami sprawują Panowie Piotr Mandziara i Krzysztof Piątkowski. Dzięki współpracy ze starogardzkim Klubem Sportowym starsze roczniki mają okazję rywalizować w lidze wojewódzkiej organizowanej przez Pozkosz. Dziewczęta z rocznika 2011 w ostatnim czasie awansowały do turnieju  finałowego ligi, który odbędzie się jeszcze w kwietniu. Wszystkim dziewczynom życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.

    PONIŻEJ PODAJEMY PLAN PRACY NASZEGO OŚRODKA

    Wtorek

    Godzina 15.00-16.30 – klasy 1-3 i klasy 4

    Środa

    Godzina 15.00-16.30 – klasa 5

    Czwartek

    Godzina 15.00-16.30 – klasy 1-3 i klasy 4

    Piątek

    Godzina 15.00-16.30 – klasy 5

  • TRZECI W FINALE WOJEWÓDZKIM W KOSZYKÓWCE

    TRZECI W FINALE WOJEWÓDZKIM W KOSZYKÓWCE
    07.04.2022

    TRZECI W FINALE WOJEWÓDZKIM W KOSZYKÓWCE

         Nasi chłopcy zajęli III miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce.

    W grupie przegraliśmy pierwszy mecz ze Słupskiem, przegraliśmy 35:16.

    Nastepnie wygraliśmy z Sopotem 32:28.

    W meczu o brązowy medal wygraliśmy z Gdańskiem 33:32.

    Drużyna w całych rozgrywkach wystąpiła w składzie:

     Kotowski Patryk,

    Erdanowski Karol,

    Falgowski Paweł,

    Midura Maciej,

    Wysiecki Brajan,

    Mazurowski Igor,

    Andrearczyk Augustyn,

    Korbut Oliwier,

    Parulski Oliwier,

    Kozłowski Wiktor,

    Oller Tymoteusz,

    Budzyła Igor

    Makiła Mateusz.

    Trener: Kasia Jatkowska

  • NASZE SUKCESY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W MISTRZOSTWACH POWIATU

    NASZE SUKCESY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W MISTRZOSTWACH POWIATU
    06.04.2022

    NASZE SUKCESY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W MISTRZOSTWACH POWIATU

    Uczennica klasy V E – Lena Kłos zajęła pierwsze miejsce w indywidualnych biegach przełajowych w Mistrzostwach Powiatu na Igrzyskach Dzieci i tym samym będzie brała udział w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

    A nasze starsze reprezentacje dziewcząt i chłopców w drużynowych biegach przełajowych w Powiecie zajęły III miejsce 😊

    Opiekun: Kamila Dąbrowska

  • Współpraca PSP1 z Fundacją KPMG

    Współpraca PSP1 z Fundacją KPMG

    Współpraca PSP1 z Fundacją KPMG

    W ramach pomocy dla uczniów przybywających z Ukrainy nawiązaliśmy współpracę z Fundacja KPMG, która prowadzi działania na rzecz dzieci i młodzieży celem wyrównania szans edukacyjnych i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

    Fundacja przekazała mam plecaki szkolne wraz w wyposażeniem, które otrzymają nasi nowi uczniowie.

    Bardzo dziękujemy Fundacji KPMG za współpracę i pomoc najbardziej potrzebującym uczniom. 

    Małgorzata Sarnowska

  • DZIEŃ BEZ PLECAKA

    DZIEŃ BEZ PLECAKA

    1 kwietnia 2022r.  - BYŁ TO "DZIEŃ BEZ PLECAKA" :D

    Kreatywność naszych uczniów była ogromna.

    Przybory szkolne były zapakowane w walizki, torby na zakupy, kosze, worki na śmieci, lodówki turystyczne, wiadra, poduszki, klatki dla zwierząt, a nawet taczki.

    Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji:

     

  • KOLEJNY SUKCES NASZYCH MŁODSZYCH CHŁOPCÓW

    KOLEJNY SUKCES NASZYCH MŁODSZYCH CHŁOPCÓW
    31.03.2022

    KOLEJNY SUKCES NASZYCH MŁODSZYCH CHŁOPCÓW

         Nasza szkoła podczas Półfinału Wojewódzkiego w Pruszczu Gdańskim uzyskała awans do finału Igrzysk, wygrywając cały turniej.

    Wyniki meczy:

    - z Chojnicami: 49-21,

    - o 1 miejsce z Pruszczem: 36-13.

    GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W FINALE!

    Finał odbędzie się w przyszły czwartek w Wejherowie.

    Trener i opiekun drużyny: Krzysztof Piątkowski

  • WYSTAWA i WRĘCZENIE NAGRÓD - "SZKOŁA W OBIEKTYWIE"

    WYSTAWA i WRĘCZENIE NAGRÓD - "SZKOŁA W OBIEKTYWIE"
    31.03.2022

    KONKURS FOTOGRAFICZNY I WYSTAWA

    "SZKOŁA W OBIEKTYWIE"

         Na holu naszej szkoły można obejrzeć wystawę prac naszych uczniów, którzy uczestniczyli w konkursie fotograficznym pt. Szkoła w obiektywie. Należało wykonać zdjęcie budynku szkoły w sposób artystyczny w formacie A4. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski klas IV-VIII.

    Nagrodzeni:

    I miejsce - Julian Jankowski z kl. VII A

    II miejsce - Artur Kur z kl. VII E

    III miejsce - Hubert Belka z kl. VII E

    Wyróżnieni:

    Julia Aranowska z kl. VII B

    Tobiasz Muchowski z kl. VII B

    Bartosz Puczyński z kl. VII C

    Fabian Przybylski z kl. VII D

    Igor Urban z kl. VII I

    Piotr Pawlewicz z kl. VII I.

    W skład jury wchodziła:

    - przewodnicząca szkoły Wiktoria Błazikowska z kl. VIII C,

    - Marta Kortas (absolwentka naszej szkoły, absolwentka kierunku historia sztuki na Uniwersytecie Gdańskim, a obecnie studentka studiów śródziemnomorskich na Uniwersytecie we Wrocławiu),

    - oraz Małgorzata Malinowska (nauczycielka plastyki, opiekun Samorządu Uczniowskiego).

    Szczególne podziękowanie składamy Pani Karinie Duszynskiej za pomoc w przygotowaniu wystawy fotograficznej.

    opiekun Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII Małgorzata Malinowska

    Wręczenie nagród przez Pana Dyrektora

    31.03.2022 zostały wręczone nagrody przez Pana Dyrektora w konkursie "Szkoła w obiektywie".

  • ZBIÓRKA DARÓW

    ZBIÓRKA DARÓW

    ZBIÓRKA DARÓW

     

  • KONKURSY z okazji 30-lecia naszej szkoły

    KONKURSY z okazji 30-lecia naszej szkoły

    ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU  W KONKURSACH:

     

    1. KONKURS NA LOGO SZKOŁY z okazji 30-lecia PSP1 (Konkurs_na_logo_szkoly.docx)

      Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: Internet, plakat, ulotki, przypinki. 2. Prace należy wykonać korzystając z technik komputerowych. 3. Logo powinno charakteryzować się następującymi cechami: - być łatwo identyfikowane dla naszej szkoły, - wzbudzać pozytywne emocje, - logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym, - logo powinno zawierać nazwę szkoły i nawiązywać do jubileuszu PSP1, - powinno składać się z logotypu (stylizacja literowa) i znaku graficznego. 4. Projekty konkursowe mogą być realizowane tylko indywidualnie. 5. Prace należy przesyłać do dnia 31.03.2022 roku na adres pszopinski@psp1.starogard.pl

    2. KONKURS_FOTOGRAFICZNY.jpg

  • SUKCESY NASZYCH BIEGACZY PRZEŁAJOWYCH

    SUKCESY NASZYCH BIEGACZY PRZEŁAJOWYCH

    SUKCESY NASZYCH BIEGACZY PRZEŁAJOWYCH

    Ośrodek Sportu i Rekreacji we wtorek 22 marca przeprowadził Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży dziewcząt i chłopców w drużynowych biegach przełajowych.

    Zawody odbyły w Parku przy ul. Kryzana.

    Nasze Drużyny Młodzieżowe Dziewcząt i Chłopców zajęły I miejsca.

    Najlepsza trójka dziewcząt:

    Oliwia Piotrzkowska

    Aleksandra Jankowska

    Nadia Jędrzejewska

    Najlepsza trójka chłopców:

    Bartosz Bartkowski

    Piotr Pawlewicz

    Adrian Chmielecki

    W najlepszej trójce w kategorii dzieci znalazła się również Lena Kłos.

    GRATULUJEMY SUKCESU!

    Opiekun drużyny: Kamila Dąbrowska

  • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

    PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

    PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

    Z okazji Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski klas IV-VIII wybrał Panią Wiosnę PSP1 2022. W tym roku wygrała Dominika Mróz z klasy Vc. Natomiast projekt do gabloty wykonał Maksymilian Pańcierzyński z klasy VIII c.

    opiekun Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Malinowska

  • PLANY dla oddziałów przygotowawczych

    PLANY dla oddziałów przygotowawczych

    PLANY dla oddziałów przygotowawczych:


  • KONKURS dla WSZYSTKICH

    KONKURS dla WSZYSTKICH

    KONKURS dla WSZYSTKICH klas z okazji Dnia Świętego Patryka

    Ubierz się na zielono!

strona:

WIADOMOŚCI

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starogardzie Gdańskim
    ul. Zblewska 18
    83-200 Starogard Gdański
    adres www: https://psp1starogardgd.edupage.org/
  • (+48) 58 562-96-09

Galeria zdjęć