MENU GŁÓWNE

 • "Szkoła pachnąca jabłkami"
  10.10.2018

  „SZKOŁA PACHNĄCA JABŁKAMI”

   - promujemy zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie - rozpowszechniamy polskie produkty rolne - szczególnie jedzenie jabłek pod wszelakimi postaciami laugh WYNIKI KONKURSÓW FOTORELACJE:

   

  W naszej szkole 9 i 10 października 2018r. nasz hol zmienił się w „mini sad”, wypełniając się zapachem jabłek, które były najważniejszym bohaterem tej akcji.

  Wszystkie klasy dobrowolnie biorące udział w wydarzeniu przygotowały się niezwykle starannie. Wyczarowały niesamowite stoiska i wspaniałe pyszności z jabłek. Swoje stanowiska bogato wypełniły całym mnóstwem niezwykle smacznych, kolorowych i różnorodnych dań z udziałem naszych przepysznych, polskich jabłek.

  Wśród dań można było nabyć, degustować i delektować się wypiekami tj. ciastka, muffinki, róże, przeróżne szarlotki, pieczone jabłka z bakaliami, w czekoladzie, w karmelu, musy, galaretki, dania z ryżem, chipsy z jabłek, sałatki owocowe, różne rodzaje soków jabłkowych, kaczki z jabłkami i całe mnóstwo innych pięknych i pomysłowych rzeczy.

  Akcja ta była wspaniałą lekcją współdziałania, jednoczenia się w ramach klasy i całej społeczności szkolnej, jak również zdobywania umiejętności kulinarnych, walorów smakowych i zdrowotnych naszych rodzimych jabłek.

  Wszystkim rodzicom, uczniom i wychowawcom zaangażowanych w to wydarzenie, pragnę serdecznie podziękować za zaskakujące pomysły oraz za włożony wielki wysiłek i trud przygotowania tych wspaniałości.

  Joanna Stawińska

  Klasy biorące udział w kiermaszu:

  - klasy I – IV - 09.10.2018r.: IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IVa, IVb, IVc, IVd, IVf, IVg, IVh.

  - klasy V – VIII -10.10.2018r.: Va, Vb, Vc, Vd, Ve, Vf, VIa, VIc, VId, VIe, VIf, VIIb.

   

    GALERIA: laugh - klasy I – IV -  wtorek 09.10.2018r.

   

  GALERIA: laugh - klasy V – VIII - środa 10.10.2018r.

  Zdjęcia: Karina Duszynska, Joanna Stawińska, Małgorzata Malinowska

   

  ·      WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO: TERMIN WRĘCZENIA NAGRÓD - WTOREK 20.11.2018r. NA 3 LEKCJI!

  - dla klas I - III o haśle: "Dlaczego powinno się jeść jabłka?”

   

  MIEJSCE

  Nazwisko /klasa

  1.  

  Dominika Mróz - II C

  2.  

  Ksawery Laskowski - II B

  3.  

  Lena Majka - I F

  1 WYRÓŻNIENIE

  Olaf Ossowski - II C

  2 WYRÓŻNIENIE

  Michał Zacharski - II C

   

   

   

   

   

   

   

   - dla klas IV - VIII "Zdrowotne zalety ze spożywania jabłek":

   

  MIEJSCE

  Nazwisko /klasa

  1.  

  Natalia Marculewicz - VI A

  2.  

  Oliwia Kiedrowska - VI F

  3.  

  Oliwia Gdaniec - V F

  1 WYRÓŻNIENIE

  Aleksandra Folleher – VI A

  2 WYRÓŻNIENIE

  Matteo Zegarelli - VI A

  3 WYRÓŻNIENIE

  Antonina Mazur - V C

   

   

   

   

   

   

   

   

  ·      WYNIKI KONKURSU DLA CAŁEJ KLASY na – „Najsmaczniejsze danie z jabłek” - komisja degustacyjna przyznała wygrane:

  - wśród klas I - IV - klasie IV A za "Ciasto z pieczonymi jabłkami" - PRZEPIS: - UDOSTĘPNIONY W  GALERII

   

  - wśród klas IV - VIII - klasie VI A za "Kaczkę z jabłkami" - przepisy przedstawimy wkrótce.

   

  Nagrodą dla całej klasy było wejście na basen szkolny i wspólna zabawa w wodzie. GRATULUJEMY!

   

  heartZe sprzedaży wszelkich pyszności można dobrowolnie wesprzeć nasze

  Szkolne Koło Wolontariatu - do p. M. Krzywickiej s.160 heart

   

  laugh DZIĘKUJEMY ZA LICZNY I AKTYWNY UDZIAŁ laugh

   

   

  Organizatorzy: Joanna Stawińska, Ewa Drulla, Marlena Krzywicka, Małgorzata Malinowska z SU, Maria Musolf, Magdalena Gramburg, wychowawcy klas wraz z rodzicami i ofiarodawcami

   

 • TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY U17 KOBIET
  10.10.2018

  TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY U17 KOBIET

   

  W dniach 4-10 października 2018r. rozegrany został turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-17 Kobiet. To pierwsza faza eliminacji. Mecze odbywały  się w Starogardzie Gdańskim i Malborku. Uczniowie klasy IV G wraz z wychowawcą klasy Jackiem Wołczak udali się na stadion aby czynnie uczestniczyć w jednym z meczy. Była to wspaniała przygody dla chłopców, którzy mogli wyprowadzać reprezentacje na środek boiska oraz podawać piłki jako eskorta dziecięca. Organizatorem meczu był Pomorski związek piłki nożnej.

  GALERIA: laugh

  Tekst zdjęcia: Jacek Wołczak

 • POZNAJ MOC OSZCZĘDZANIA W SKO
  08.10.2018

  POZNAJ MOC OSZCZĘDZANIA W SKO - Obrazek 1

  POZNAJ MOC OSZCZĘDZANIA W SKO

  Dnia 8 października 2018 roku uczniowie klas trzecich wzięły udział w spotkaniu z pracownikami Banku PKO w Starogardzie Gdańskim panią Iwoną Makuch i Beatą Kubiak.

  W trakcie zajęć panie uświadomiły dzieciom znaczenie, funkcje i wygląd pieniądza-banknotów i monet polskich. Przypomniały uczniom na czym polega oszczędzanie i dlaczego jest tak ważne w życiu człowieka.

  Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali firmowe upominki.

   GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Jolanta Reszkiewicz

  POZNAJ MOC OSZCZĘDZANIA W SKO - Obrazek 2

   

 • KOLEJNY SUKCES NASZYCH PIŁKARZY
  08.10.2018

  KOLEJNY SUKCES NASZYCH PIŁKARZY

  W ciągu tygodnia piłkarze PSP1 zdobyli dwa złote medale. Na hali Agro-Kociewie w mistrzostwach miasta bezapelacyjnie zwyciężyli w turnieju, w którym brały udział cztery zespoły. Warto odnotować fakt, że najlepszym strzelcem turnieju został Tobiasz Szlagowski, a najlepszym bramkarzem został Michał Baska. Kolejnym etapem zmagań był finał powiatowy, który odbył się na naszych obiektach. Tutaj również pierwsze miejsce dla piłkarzy PSP 1, co daje nam przepustkę na kolejne fazy rozgrywek, a mianowicie półfinał wojewódzki.

  Skład: Tobiasz Szlagowski, Paweł Budziński, Mateusz Parulski, Mikołaj Burczyk, Olaf Gugała , Szymon Węsierski, Michał Baska.

  Opiekun Jacek Wołczak

   

  GALERIA: laugh

   

  Tekst i zdjęcia: Jacek Wołczak

 • RYWALIZACJA w DWUBOJU NOWOCZESNYM w PASYMIU
  07.10.2018
  RYWALIZACJA W DWUBOJU NOWOCZESNYM
  6-7 PAŹDZIERNIK 2018r. – PASYM

  Ośrodek wypoczynkowy KALWA w Pasymiu był miejscem sportowej rywalizacji zawodników w cyklu „Penta Day” i Pucharze Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Ze starogardzkiej szkoły PSP 1 do mazurskiej miejscowości wybrała się 14 osobowa grupa uczniów klas pływackich reprezentujących UKS Ósemkę wraz z opiekunem Mariuszem Noetzelem. Sześciu zawodników wystartowało w Pucharze Polski, a ośmioro w „Penta Day”. Reprezentacja Starogardu składała się z: Uli Skrobisz, Oliwii Miszewskiej, Jakuba Piotrowskiego, Tomasza Brylowskiego, Jasia Kitowskiego, Jakuba Kilicha oraz Rulewskiej Julii, Gosi Gorczycy, Dobrowolskiej Hani, Oli Jasińskiej, Jasia Mielniczka i Jakuba Przytarskiego.

  Do zawodów Penta Day w najmłodszej kategorii zgłoszono prawie 200 zawodników, a w tym 120 chłopców z rocznika 2006 i młodsi. Ośmiu zawodników UKS Ósemka w tym cyklu zawodów do południa pływało a popołudniu biegało. Po dwóch konkurencjach dziewczęta starogardzkiej szkoły mogą uznać starty swoje za udane. W roczniku 2008 Ola Jasińska zajęła bardzo dobre 6 miejsce, w 2007 Gosia Gorczyca została sklasyfikowana na 12 pozycji, a w roczniku 2006 Julia Rulewska zajęła 5 miejsce. Natomiast nieco gorzej poszło chłopcom. Zawodnicy ze Starogardu zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce. W roczniku 2006 Rico Pieniaszek zajął 11 miejsce, Tokarewicz Igor w roczniku 2007 zajął 15 miejsce, a Mielniczek Jasiu w 2008 zajął 14 miejsce. Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal i koszulkę. Najlepsza szóstka w każdej kategorii wiekowej otrzymała dyplomy i statuetki.

  W zawodach Pucharu Polski zgłoszono 159 zawodników, 73 w trójboju i 86 w dwuboju nowoczesnym. Oliwia Miszewska i Ula Skrobisz będąc najmłodszymi dwuboistkami na zawodach, bardzo ambitnie walczyły ze starszymi koleżankami z Warszawy, Częstochowy, Radomska, Łodzi czy Drzonkowa. W końcowej klasyfikacji zajęły miejsca: 18-Ula i 21-Oliwia. Zawodnicy starogardzkiej ósemki startujący w dwuboju popłynęli w granicach swoich rekordów życiowych. Bardzo dobrze przebiegli natomiast trasę jednego kilometra. Tradycyjnie trasa biegu w Pasymiu nie należała do łatwych. Poprowadzona była wśród duktów leśnych i piaszczystej plaży oraz z bardzo długim podbiegiem w końcowej fazie. Jakub Piotrowski i Jasiu Kitowski pokonali tę trasę w czasie 3 min. i 41 sekund. Były to wyniki plasujące ich na 18 i 19 lokacie. Po dwóch konkurencjach nasi chłopcy plasowali się jednak dopiero w czwartej dziesiątce. Najwyżej został sklasyfikowany Piotrowski Jakub, na miejscu 30.

  Na zakończenie zawodów przeprowadzona była loteria fantowa, w której wygrać można było rakiety do tenisa ziemnego oraz rodzinny pobyt w ośrodku Kalwa. Szczęście w loterii miał Jasiu Kitowski reprezentujący UKS Ósemka Starogard Gdański, który został nagrodzony voucherem na tygodniowy pobyt dla 4 osobowej rodziny w ośrodku wypoczynkowym Kalwa w Pasymiu. Gratulujemy.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

 • IGRZYSKA DZIECI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  04.10.2018

  IGRZYSKA DZIECI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  ZAWODY POWIATOWE - 4.10.2018 SKÓRCZ

  Tradycyjnie w Skórczu rozgrywane są zawody powiatowe w biegach przełajowych. Tym razem w sportowe szranki stanęły drużyny szkolne dziewcząt i chłopców, najlepsze w swoich rejonach. Na przygotowanej trasie wokół boiska k/Iglotexu rywalizowały drużyny składające się z 10 osób. W biegu pierwszym wystartowało piątka  dzieci z młodszych roczników a w następnym biegu piątka z roczników starszych (2006 i 2007).

  Na etapie powiatu starogardzkiego, do zawodów drużynowych w biegach przełajowych przystąpiło 10 drużyn dziewcząt jak i chłopców. W sportowej rywalizacji dziewcząt brały udział szkoły: z Pogódek, Bobowa, Czarnej Wody, Rywałdu, PSP 4 Starogard Gd., Bytoni, Smętowa, Sumina, Lubichowa i PSP 1 Starogard Gd. Najlepszą drużyną okazały się dziewczęta ze szkoły podstawowej z Pogódek. Starogardzianki z PSP 1 zajęły trzecie miejsce. Dziewczęta otrzymały pamiątkowy dyplom oraz na szyi każdej biegnącej zawisł medal brązowy powiatowych zawodów. Skład drużyny PSP 1 stanowiły: Skrobisz, Jasińska, Dobrowolska, Miszewska, Gajda, Budakowska, Gabriel, Pieniaszek, Jędrzejewska, Kłos.

  Do rywalizacji chłopców natomiast przystąpiły szkoły ze Skórcza, Pogódek, PSP 1 i PSP 4 Starogardu, Pinczyna, Czarnej Wody, Sumina, Osiecznej, Smętowa, Kokoszkowy. Najszybciej pokonali trasę biegu chłopcy z Pogódek. Oni będą reprezentować powiat starogardzki na zawodach wojewódzkich. Chłopcy ze starogardzkiej „jedynki” uplasowali się tuż za zwycięzcami, tracąc do najlepszych tylko 16 punktów. Ze Skórcza przywieźli srebrne medale i pamiątkowy dyplom dla szkoły.

  Skład reprezentacji chłopców z PSP 1 stanowili: Kuling, Kitowski, Tokarewicz, Piotrowski, Midura, Parulski, Wojtaś, Wyczyński, Pawlewicz, Pieniaszek.

  Opiekunami na zawodach byli Mariusz Noetzel i Krzysztof Piątkowski.

   

  GALERIA: laugh

   

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

 • Mistrzostwa powiatu starogardzkiego w badmintonie dziewcząt i chłopców
  01.10.2018

  MISTRZOSTWA POWIATU STAROGARDZKIEGO W BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  Dnia 1 Października 2018 roku w salce MOS-u przy ulicy Hallera odbyły się zawody powiatowe w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Sara Klaman, Agnieszka Tilsen i Agata Pawelczyk oraz chłopcy: Karol Andrearczyk, Paweł Marula i Tymon Skolimowski. Oni wcześniej zostali Mistrzami Starogardu Gdańskiego w badmintonie. Do zawodów zakwalifikowały się reprezentacje, szkoły w Skórczu, Zelgoszczy i Starogardu Gdańskiego. Pomiędzy tymi szkołami trzeba było wyłonić zwycięzcę powiatu starogardzkiego. Tylko drużyna najlepsza tego turnieju weźmie udział w finale wojewódzkim. W systemie gier „każdy z każdym” wśród dziewcząt drużyna starogardzkiej jedynki pierwszy pojedynek wygrała a drugi przegrała. Chłopcy z PSP 1 nie dali szans drużynom przyjezdnym i oba pojedynki wygrali. Zawody w badmintona zwyciężyła drużyna dziewcząt z Zelgoszczy a wśród chłopców drużyna PSP 1 ze Starogardu Gdańskiego. To oni będą reprezentantami powiatu starogardzkiego w zawodach wojewódzkich.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel i Krzysztof Piątkowski

 • JESIENNA AKCJA "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI"
  30.09.2018

  JESIENNA AKCJA "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI"

  W dniach 28-30.10.2018 r. ponownie rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami”. Uczestniczyło w akcji 30 uczniów z klas IV-VI.

  Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska – opiekun SU

 • DWUBÓJ PŁYWACKI - STAROGARD GDAŃSKI
  28.09.2018

  OD DWUBOJU DO PIĘCIOBOJU - STAROGARD GDAŃSKI 28.09.2018.

  Starogard Gdański był gospodarzem drugiej edycji zawodów sportowych „Szlakiem Oktawii Nowackiej, od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego”. W dniu 28 września 2018 roku przybyło do PSP 1 w Starogardzie Gdańskim 120 zawodników chcących rywalizować w dwuboju nowoczesnym. Na pływalni i boisku pojawili się zawodnicy z UKS Żabianki Gdańsk, UKS Gromik Gdynia, UKS Dwójki Tczew, SP 40 Gdynia, SP 7 Gdynia, SP 8 Wejherowo, PSP 1 Starogard Gd. i UKS Ósemka Starogard Gd.

  Zawodnicy rozpoczęli rywalizację na pływalni od przepłynięcia dystansu 50 metrów stylem dowolnym. Najszybciej wśród dziewcząt dystans pokonała Emilia Tofil z Gdyni z czasem 30,19 sekundy oraz Błażej Nowacki wśród chłopców z czasem 27,30 sekundy. Oboje z rocznika 2005. Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli uczniowie z rocznika 2009. Po ukończeniu pływania wszyscy zawodnicy udali się na boisko, gdzie przygotowano i wyznaczono trasę biegu. Dystans do pokonania dla wszystkich to 600 metrów. Najlepsi pokonywali go w czasie poniżej 2 minut. Najszybciej przebiegł go Kitowski Jan ze Starogardu Gdańskiego w czasie 1:56,44 minuty. Zawodnicy wszyscy po ukończeniu konkurencji biegowej otrzymywali pamiątkowy medal, baton energetyczny oraz napój.

  Zawody dwubojowe w Starogardzie Gdańskim to piąte w tej edycji. Wcześniejsze odbywały się we Władysławowie, Tczewie, Kossakowie i Starogardzie. Na sali sportowej odbyło się podsumowanie drugiej edycji zawodów Szlakiem Oktawii Nowackiej. Najlepsi zawodnicy, którzy wystąpili co najmniej w trzech turach zawodów otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał pan Mirosław Nowacki, ojciec naszej olimpijki.

  W obecnych zawodach starogardzianie w poszczególnych rocznikach zajmowali czołowe miejsca. Wśród dziewcząt rocznika 2008 najlepszą była Jasińska Aleksandra, w roczniku 2007 na miejscu 5 uplasowała się Gorczyca Małgorzata, a w roczniku 2006 miejsce 3 zajęła Urszula Skrobisz a 5 Miszewska Oliwia. Natomiast wśród chłopców w roczniku 2006 zwyciężył Piotrowski Jakub a w 2005 Nowacki Błażej. Miejsce 2 wśród 13 latków zajął Kitowski Jan a czwarty był Kilich Jakub.

  Szczegółowe wyniki w załącznikach: 

  Wyniki_28.09.18_Starogard_dwuboj_chlopcy.pdf

  Wyniki_28.09.18_Starogard_dwuboj_dziewczyn.pdf

   

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Mariusz Noetzel

   

 • WIELKI SUKCES W EXTRA TALENT
  26.09.2018

  WIELKI SUKCES W EXTRA TALENT!!!

            Zawodnicy klas sportowych V i VI o profilu piłki nożnej odwiedzili stadion w Sopocie, aby wziąć udział w wspólnym projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki i Ekstraklasy „Extra talent”. Projekt ma na celu popularyzację piłki nożnej wśród najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej. Na świetnie przygotowanej murawie, młodzi piłkarze rywalizowali z rówieśnikami z 16 zespołów miedzy innymi z Gdańska, Stężycy, Bytowa w kategorii U-12. Oprócz widowiskowych meczy, zawodnicy brali udział w testach sprawnościowych takich jak „Beep-test”, zwis na ugiętych ramionach oraz bieg wahadłowy 10x5m. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły, które dzięki kapitalnym meczom awansowały do drugiego etapu zawodów. W ćwierćfinale oba nasze zespoły rozegrały fantastyczne spotkanie, które zakończyło się wynikiem 1:0, dzięki czemu jeden z naszych zespołów awansował do półfinału. Kolejny mecz był walką o wielki finał, zwycięstwo zapewniło nam udział w finale turnieju. Finał okazał się wspaniałym pokazem umiejętności piłkarskich rodem z ligi mistrzów!

  Niestety po wyrównanym meczu przegraliśmy w konkursie rzutów karnych, co dało nam 2 miejsce. Po zawodach na specjalnie przygotowanej scenie zawodnicy odebrali pamiątkowe dyplomy oraz puchar. Warto zaznaczyć, że Szymon Węsierski okazał się najlepszym zawodnikiem w konkurencji 10x5 m i otrzymał pamiątkową statuetkę.          

            Zawodnicy :Mikołaj Burczyk, Szymon Węsierski, Paweł Budziński, Mateusz Serocki, Michał Baska, Antoni Chadaj, Tobiasz Szlagowski, Mateusz Parulski, Olaf Gugala, Mateusz Engler, Zachariasz Ochrimienko, Miłosz Wojtaś, Wiktor Nowak, Jakub Grzella, Jan Lemke, Jakub Parulski, Olaf Ossowski, Kacper Kamiński, Piotr Narloch, Paweł Klej, Łukasz Kresa.

  GALERIA: laugh

  Opiekuni: Jacek Wołczak i Krzysztof Piątkowski

 • IGRZYSKA DZIECI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  25.09.2018

  IGRZYSKA DZIECI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  STAROGARD GDAŃSKI 25 WRZESIEŃ 2018r.

   Już po raz kolejny park kocborowski był miejscem sportowych zmagań w biegach przełajowych. Tym razem do rywalizacji przystąpiły sztafety dziewcząt i chłopców. W kategorii młodszej (rocznik 2006 i młodsi) reprezentantami szkoły byli: Kłos Zuzanna, Rulewska Julia, Jędrzejewska Nadia, Gorczyca Małgorzata, Pieniaszek Marika, Skrobisz Ula, Jasińska Ola, Budakowska Maria i Antonina, Dobrowolska Hanna, Helak Zosia, Klaman Sara Piotrzkowska Oliwia oraz chłopcy: Nowak Wiktor, Parulski Mateusz, Pieniaszek Riko, Piotrowski Jakub, Tokarewicz Igor, Wojtaś Miłosz, Baska Michał, Burczyk Mikołaj, Skolimowski Tymoteusz, Węsierski Szymon, Pawłowicz Oskar, Kraska Łukasz.

            Na starcie biegów dziewcząt jak i chłopców stanęło 5 szkolnych sztafet. W każdej 10 zawodników. W biegu dziewcząt zapowiadała się sportowa walka pomiędzy PSP 1 i PSP 8 (klasyfikacja po biegach drużynowych). Na pierwszej zmianie w PSP 1 wybiegła Zuzia Kłos, która po swoim zaciętym finiszu doprowadziła szkolną sztafetę na prowadzenie. Tak dzielnie dziewczęta trzymały się aż do ósmej zmiany, kiedy przewaga sięgała nawet 30-40 metrów. Wiadomo było że najlepsze zawodniczki z PSP 8 biegną na końcu i to one będą próbowały dogonić nasze dziewczęta. Tak też się stało. Na metę z nie dużą przewagą na pierwszym miejscu wbiegła zawodniczka PSP 8 a za nią wbiegła Zosia Helak, która przyprowadziła sztafetę PSP 1 na drugim miejscu.

           Sztafeta chłopców zaraz po pierwszej zmianie, na której biegł Parulski Mateusz objęła nieznaczną przewagę nad pozostałymi. Przewaga ciągle rosła i prowadzenie utrzymywało się aż do końca biegu sztafetowego. Sztafeta PSP 1 zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając drugi zespół o ponad dwie minuty. Najszybciej na swojej zmianie pobiegli: Parulski, Burczyk i Piotrowski.

  Dwie nasze sztafety nagrodzone zostały medalami i batonami energetycznymi.

  Opiekunami zespołów byli pan Krzysztof Piątkowski i Mariusz Noetzel.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Krzysztof Piątkowski i Mariusz Noetzel

 • Mobilna Akademia Młodych Orłów na PSP 1
  25.09.2018

  Mobilna Akademia Młodych Orłów na PSP 1 

            Mobilna Akademia Młodych Orłów, która jest projektem PZPN ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju, podnieść świadomość, a także jakość piłkarskiej edukacji. Mobilne AMO ma dotrzeć do wszystkich trenerów z naszego powiatu.

            25 września 2018 roku na obiektach PSP1, wykwalifikowany zespół trenerski kształcił trenerów, a także identyfikował lokalne talenty. Arkadiusz Janor, a także Rafał Kaczmarczyk nauczali trendów szkoleniowych oraz prowadzili praktyczne pokazy treningów. Najzdolniejsza młodzież z roczników 2006, 2007. 2008 z całego powiatu brało udział nie tylko w szkoleniu, ale również w grze selekcyjnej. Było to już drugie szkolenie, które odbyło się w naszej szkole.

   

  29.05.2018r._-_Starogard_Gdanski.pdf
   

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia Jacek Wołczak

   

 • Rajd rowerowy kl. VI E do miejsca pamięci w Lesie Szpęgawskim
  23.09.2018

  RAJD ROWEROWY KL. VI E DO MIEJSCA PAMIĘCI W LESIE SZPĘGAWSKIM

  UDZIAŁ POCZTU SZTANDAROWEGO W UROCZYSTOŚCIACH ZWIĄZANYCH

  Z 79 ROCZNICĄ MORDU W LESIE SZPĘGAWSKIM

           W piątek 21 września 2018r. uczniowie klasy VI E pod opieką wychowawcy klasy oraz pana Piotra Tredera udali się rowerami do miejsca pamięci w Lesie Szpęgawskim w celu posprzątania grobów oraz oddania hołdu zmordowanym tam podczas II wojny światowej mieszkańcom powiatu Starogardu Gdańskiego.

            Na początku II wojny światowej – pod koniec września i w październiku 1939 roku Niemcy wymordowali tam ponad – 7000 obywateli polskich i cudzoziemców, w tym wielu duchownych, nauczycieli i Żydów z miasta i powiatu starogardzkiego. W celu zatarcia śladów zbrodni hitlerowcy dokonali jesienią 1944 r. wypalenia zwłok ze znacznej części grobów masowych.

  W niedzielę 23 września 2018r. odbyły się uroczystości związane z 79 rocznicą mordu w Lesie Szpęgawskim. W uroczystościach tych wzięli udział m.in. parlamentarzyści, władze miasta, powiatu i gminy. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy.

  GALERIA: smiley

  Tekst i zdjęcia: Robert Muchliński

 • MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  20.09.2018

  MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  20.09.2018 STAROGARD GDAŃSKI

         Po wielu latach odżył teren w parku kocborowskim. W parku przy ulicy Kryzana w Starogardzie Gdańskim 20 września 2018 odbyły się igrzyska dzieci w drużynowych biegach przełajowych dla dziewcząt i chłopców. Każda drużyna składała się z 5 zawodników młodszych (czyli rocznik 2008 i młodsi) oraz z 5 zawodników starszych (rocznik 2006 i 2007). Wspaniale wystartowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajmowali w biegach czołowe miejsca. Zaczęło się od biegu dziewczynek najmłodszych. Naszą szkołę reprezentowały: Hania Dobrowolska, Ola Jasińska, Nadia Jędrzejewska, Natalia Kaliszewska, Marika Pieniaszek oraz Maja Gabryjel. Po bardzo ambitnej walce do końca, pierwsza na metę wbiegła uczennica PSP 1 Hanna Dobrowolska. W drugim biegu pokazały się dziewczynki starsze. I tutaj też przezywaliśmy moc emocji. Nasze dziewczynki biegły na początku całej stawki. Ostatecznie na podium z miejscem drugim uplasowała się Oliwia Miszewska. Naszą drużynę stanowiły: Zuzanna Kłos, Kinga Gajkowska, Julia Rulewska i Skrobisz Urszula.

        W klasyfikacji końcowej dziewcząt zajęliśmy drugie miejsce i będziemy wraz ze szkołą nr 8, która zwyciężyła, reprezentować nasze miasto na zawodach powiatowych.

  Więcej szczęścia mieli chłopcy z naszej szkoły. W starszej grupie dwóch zawodników z PSP 1 zajmowało w biegu czołowe miejsca. Byli to Piotrowski Jakub, który ze znaczna przewagą pokonał wszystkich zawodników oraz Mateusz Parulski, który zajął miejsce trzecie. W rywalizacji końcowej po dwóch biegach, grupy młodszej i starszej uczniowie PSP 1 zajęli pierwsze miejsce i jako zwycięscy będą reprezentować nasze miasto w igrzyskach na etapie powiatowym.

        Naszą szkołę reprezentowali: Ackerman Szymon, Kitowski Franek, Kuling Borys, Maciej Midura, Wiktor Nowak, Mateusz Parulski, Piotr Pawlewicz, Rico Pieniaszek, Jakub Piotrowski, Igor Tokarewicz, Miłosz Wojtaś, Oskar Wyczyński.

  Opiekunami na zawodach byli panowie Krzysztof Piątkowski i Mariusz Noetzel.

  GALERIAlaugh

  Tekst: Mariusz Noetzel

 • WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO WIRT
  18.09.2018

  WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO WIRT

  Dnia 18 września 2018 roku uczniowie klas III naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Ogrodu dendrologicznego w Wirtach.

  Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom odkrywaniu piękna przyrody. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika Lasów państwowych pana Jakuba.

  Leśnik przybliżył dzieciom warstwową budowę lasu oraz pokazał ciekawe gatunki drzew.

  Na zakończenie pobytu w Arboretum wszyscy zasiedli przy ognisku do wspólnego posiłku, który w tych wyjątkowych okolicznościach smakował wyjątkowo.

  Pełni wrażeń, pozytywnych emocji i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia uczniowie wrócili do szkoły.

   

  GALERIA: laugh

  Tekst: Alina Wett-Serocka

  Zdjęcia: Jolanta Reszkiewicz

 • UWAGA RODZICE!!!

  UWAGA RODZICE!!!

  PROSIMY O WYKONYWANIE PRZELEWÓW NA PRAWIDŁOWE KONTO:

   

 • AKCJE KOŁA WOLONTARIATU:

  I. W NOWY ROK SZKOLNY Z NOWYM PORZĄDKIEM

  UWAGA!!!

  TRWA OSTATNI TYDZIEŃ   zbiórki sprzętu AGD (do 30.09.)

              Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę wszelkiego typu sprzętu małego AGD starych telefonów i baterii. Nawiązaliśmy współprace z firmą STARKOM, dzięki której uprzejmości wszelki zysk będziemy mogli przekazać na cele charytatywne i wsparcie szkoły.

  Proponujemy zbiórkę w trzech grupach odpadów:

  1) Telefony, tablety (bez baterii).

  2) Baterie - zużyte baterie i akumulatory przenośne, również baterie z telefonów i laptopów.

  3) małe AGD: laptopy, suszarki, żelazka, aparaty fotograficzne, monitory, klawiatury, drukarki, tostery, żelazka itp. – również ładowarki do telefonów, laptopów, sprzęt kompletny, niezdemontowany, pozbawiony baterii.

  Rozdzielenie odpadów w sposób jak wyżej ułatwi nam przekazanie do firmy lub właściwych firm, które zajmują się recyklingiem.

  ZBIÓRKA TRWA DO 30 WRZEŚNIA 2018r.

  SPRZĘTY MOŻNA PRZEKAZYWAĆ W SZATNI LUB DO SALI 228

   

  II. ZBIÓRKA KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

  W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu zwracamy się z prośbą o przyłączenia się klas do corocznej jesiennej zbiórki kasztanów i żołędzi. Prosimy, aby kasztany i żołędzie były od siebie oddzielone.

  Zbierane one będą w szatni do oddzielnych, oznaczonych worków.

  Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

  Szkolne Koło Wolontariatu

 • „A MIAŁO BYĆ ŚWIĘTO BIEGANIA W PSP 1”
  18.09.2018

  "A MIAŁO BYĆ ŚWIĘTO BIEGANIA W PSP 1"

  We wtorek 18 września 2018r. na terenach przyszkolnych przy ulicy Zblewskiej odbyły się coroczne biegi przełajowe w PSP 1. Pogoda tego dnia dopisała. Było słonecznie i nie za ciepło. W tym roku zorganizowano biegi w trzech poziomach wiekowych: klasy VII-VIII, V-VI oraz klasy IV. Najdłuższy dystans mieli do pokonania klasy starsze, nieco krótszy klasy czwarte. Niestety uczniowie grupy klas VII-VIII nie potraktowali imprezy dość poważnie. Do sportowej rywalizacji przystąpiło tylko ponad 30 zawodników. A w szkole jest aż 5 klas o profilu sportowym??? Dystans ok. 800 metrowy najszybciej wśród dziewcząt pokonała Zuzanna Kopeć z klasy VIII B, druga była Urszula Skrobisz z VII B a trzecie miejsce zajęła Aneta Kaliszewska. Rywalizację chłopców wygrał Błażej Nowacki z VIII B przed Janem Kitowskim z VII b i Olivierem Stasiewskim.

  Na drugiej godzinie lekcyjnej w poziomie klas V i VI do sportowej rywalizacji przystąpiło prawie 140 zawodników, w tym ponad 50 dziewczynek. Trasa biegu przełajowego wyglądała następująco: start usytuowany został na boisku piłkarskim, następnie trasa przebiegała wzdłuż sali sportowej, pod łącznikiem, wzdłuż pływalni, przez boisko asfaltowe i tereny zielone, następnie koło kortów tenisowych i powrót na boisko piłkarskie koło trybuny, z zakończeniem na środku boiska.

  Gorąco dopingująca grupa uczniów na trybunach obserwowała na początku zmagania finiszujących dziewcząt. Ze znaczną przewagą pierwsza na metę wbiegła Zuzanna Kłos. Następną uczennicą była Kinga Gajkowska i Julia Rulewska. Bardziej wyrównany pojedynek miał miejsce w biegu chłopców. W biegu wystartowało ponad 80 chłopców. Do półmetka grupa biegła w miarę zwarta. Po obiegnięciu kortów na boisko trawiaste wbiegła już nieliczna czołówka najlepszych chłopców. Zawodnicy rywalizowali do ostatnich metrów biegu. Najszybszym okazał się Miłosz Wojtaś, który pokonał Mateusza Parulskiego i Wiktora Nowaka.

  Na kolejnej lekcji do rywalizacji przystąpiły klasy czwarte. Z 9 klas chętnych do zawodów pojawiło się 130 uczniów, w tym 51 dziewczynek i 78 chłopców. Uczniowie tej grupy mieli do pokonania dystans ok. 600 metrowy. Wśród dziewczynek z bardzo dużą przewagą wbiegła na metę jako pierwsza Marika Pieniaszek z IV B. Kilkanaście sekund za nią pojawiła się na mecie Nadia Jędrzejewska IV B i Natalia Kubiak IV D. Rywalizacja pomiędzy chłopcami przebiegała zupełnie inaczej. Zacięta walka o miejsca do ostatnich metrów. Tuż przed metą wśród prowadzących doszło do kolizji i upadku dwóch zawodników. Z sytuacji skorzystali inni pozostali zawodnicy, wbiegając na metę prawie równocześnie. Najszybszym okazał się Borys Kuling z IV i, drugim był Piotr Pawlewicz również z IV i a miejsce trzecie zajął Franek Kitowski z IV b.

  Najlepsza trójka zawodników w każdym biegu nagrodzona została medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców szkoły oraz drobnymi nagrodami. Nagrody w postaci czapeczek, koszulek, smyczy i breloków dla zwycięzców przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego pan Mariusz Noetzel i pani Katarzyna Jatkowska.

  Wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego PSP 1 składamy podziękowanie za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie tegorocznych szkolnych biegów przełajowych.

  GALERIA: laugh

  Tekst: Mariusz Noetzel

  Zdjęcia: M. Malinowska i K. Duszynska i  Beata Łaska

   

 • OLA MATERNICKA z klasy VIII D WZIĘŁA UDZIAŁ W KONFERENCJI NAUKOWEJ „ZDOLNI Z POMORZA"
  18.09.2018

  SPRAWOZDANIE Z II UCZNIOWSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ

            Ola poprowadziła wykład perfekcyjnie. Miała trudne zadanie, jako najmłodsza prelegentka panelu (jak nie całej konferencji) oraz występując zaraz po prof. dr hab. inż. Tomaszu Szarku.

  Po przedstawieniu tematu zebrała gromkie oklaski :) oraz odpowiedziała na pytania prof. Szarka na temat liczby π. Ponadto, podchwytliwe pytanie (spoza prezentacji) zadała Oli nauczycielka, która przyjechała z innym uczniem z liceum. Ola poradziła sobie z tym pytaniem również bez problemu za co zebrała gromkie brawa. Na wykładzie Oli było ok. 90 osób. Konferencję rozpoczął wicemarszałek województwa oraz prorektor ds kształcenia Politechniki Gdańskiej dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. PG. Następnie wykład „Wszechświat jako dzieło sztuki” poprowadził dr Łukasz Lamża. Dr Lamża podarował na zakończenie konferencji Oli swoją książkę ze specjalną dedykacją. Konferencja zakończyła się rozdaniem nagród dla prelegentów.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Krzysztof Strzelczyk

  OLA MATERNICKA z klasy VIII D WEŹMIE UDZIAŁ W KONFERENCJI „ZDOLNI Z POMORZA"

          Uczennica naszej szkoły Ola Maternicka z klasy VIII D weźmie udział w

   II POMORSKIEJ UCZNIOWSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ „ZDOLNI Z POMORZA" pt. „Wszechświat. Pomiędzy mikro- a makrokosmosem w nauce oraz sztuce" - 22 września 2018 r. - Politechnika Gdańska, Gmach Główny.

   

  Ola zaprezentuje pracę nt: "Kosmos - Matematyka w kosmosie - Liczba  π nasz ambasador w kosmosie"

   

  Poniżej przedstawiamy program konferencji:

  ⇒ Program_konferencji_PG_Zdolni_z_Pomorza.pdf

   

  Tekst wychowawca Olki: Krzysztof Strzelczyk

   

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  03.09.2018

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

              W tym roku wyjątkowo pierwszy dzwonek zabrzmiał 3 września. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się w kilku etapach: najpierw powitano nowych uczniów naszej szkoły, czyli pierwszoklasistów, potem uroczystość dotyczyła klas drugich oraz trzecich, a następnie odbył się apel dla klas IV-VIII. W tym samym czasie w budynku przy ulicy Szwoleżerów przywitano uczniów klas VII, VIII oraz IIII gimnazjalnych.

  GALERIA: laugh

  Tekst i zdjęcia: Beata Łaska, Karina Duszynska

strona:

WIADOMOŚCI

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starogardzie Gdańskim
  ul. Zblewska 18
  83-200 Starogard Gdański

  adres www: https://psp1starogardgd.edupage.org/

 • (+48) 58 562-96-09

Galeria zdjęć