EGZAMIN ÓSMOKLASISTY KONKURSY EKOLOGICZNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE PROJEKT GAMA PROGRAM SZKOLNY KLUB SPORTOWY PROJEKT SMOK i KOSSM Projekt „Widzę, doświadczam, rozumiem” Projekt LEPSZA SZKOŁA OWOCE W SZKOLE

KONKURSY EKOLOGICZNE

UWAGA WAŻNA INFORMACJA DLA SZKÓŁ!

Konkurs Ekologiczny - 2020r:

W związku z obecną sytuacją musieliśmy podjąć decyzję o odwołaniu Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego Klas I-III części wiedzy :"STOP-Smog" i części plastycznej: "Bywa szaro - może być kolorowo".

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym!

ORGANIZATORZY

WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY KLAS I-III pt. "SMOG-STOP"

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU ZAINTERESOWANE SZKOŁY!

Pliki do poprania:

Konkurs Ekologiczny - 2019r:

WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY KLAS I-III „WODA”

22.03.2019r.

Dnia 22 marca 2019 roku, w Światowy Dzień Wody, po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała Wojewódzki Konkurs Ekologiczny klas I-III. Tym razem pod hasłem „Woda”. Do współpracy zaprosiliśmy Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „STAR-WiK”.

Patronatem konkurs objęli:

·        Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk

·        Starosta Powiatu Starogardzkiego - Kazimierz Chyła

·        Prezydent Miasta Starogard Gdański - Janusz Stankowiak

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski, Marek Jankowski - zastępca przewodniczącego Rady Miasta, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sebastian Brauer, pracownik tego Wydziału Roman Lempkowski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji STAR-WiK Joanna Myślińska, pracownik ZUOK Stary Las Katarzyna Sykut oraz dyrektor PSP 1 Arkadiusz Kobierzyński.

Konkurs składał się z części wiedzy i części plastycznej. Łącznie w konkursie udział wzięło dziewięć szkół z województwa. W konkursie wiedzy szkoły reprezentowały trzyosobowe drużyny. Każdy zespół składał się z pierwszo-, drugo- i trzecioklasisty. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą nie tylko encyklopedyczną, ale przede wszystkim tą wynikającą z ich własnych doświadczeń, czy obserwacji. Wszystkie szkoły oraz uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez:

• Urząd Marszałkowski
  • Gminę Miejską Starogard
  • Starostwo Powiatu Starogardzkiego
  • ZUOK „Stary Las”
  • PWK „Star- Wik”
  • Koło Łowieckie „Ryś”
  • Radę Rodziców PSP 1

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

·        Hanna Cejrowska

·        Zbigniew Piotrzkowski

·        Monika Michna

W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

·        I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 Starogard Gdański

·        II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 Starogard Gdański

·        III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

Organizatorki: Jolanta Reszkiewicz, Maria Krzywicka, Małgorzata Ćwiek

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Woda źródłem życia”

W dniu 20 marca 2019 roku jury w składzie:

LECH ZDROJEWSKI – plastyk, fotografik

ANNA SANDACH – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

WANDA KRZYWICKA – inżynier architektury krajobrazu

przyznając następujące miejsca:  9 Spośród nadesłanych na konkurs prac wybrało

POZIOM KLAS I:

I miejsce – Florentyna Gawlik PSP nr 1 w Starogardzie Gd.

II miejsce – Martyna Lewicka PSP w Jabłowie

III miejsce – Iga Olszowa PSP nr 4 w Starogardzie Gd.

POZIOM KLAS II:

I miejsce – Agata Mikulska PSP nr 4 w Starogardzie Gd.

II miejsce – Patrycja Mikołajewska Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

w Starogardzie Gd.

III miejsce –Michał Żabiński PSP w Kokoszkowych

POZIOM KLAS III:

I miejsce – Maja Wilczewska PSP w Kokoszkowych

II miejsce – Agata Operacz PSP nr 1 w Starogardzie Gd.

III miejsce – Szymon Kosowicz PSP nr 3 w Starogardzie Gd.

Nagrody zostaną wręczone w dniu 22 marca 2019 roku podczas WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO KLAS I – III na terenie PWiK Star- Wik w Starogardzie Gd. ul. Lubichowska 128, który rozpocznie się o godzinie 9:00.

O KONKURSIE W MEDIACH: laugh

Ogłoszenie:

PLIKI do pobrania:

Drużyny zakwalifikowane do konkursu zostaną o tym poinformowane telefonicznie!

Wyniki konkursu - 2018r.:

Dnia 21 kwietnia 2018 roku w odbył się, organizowany corocznie przez naszą szkołę, WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNYKLAS I-III, który składał się z części plastycznej pod hasłem „Wiosną na pastwisku” oraz z części wiedzy pt: „W świecie zwierząt hodowlanych”.

Honorowym patronatem objęli go: Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Powiatu Starogardzkiego oraz Prezydent Miasta Starogard Gdański. Konkurs zorganizowany został we współpracy z Zespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie i tam też miał miejsce. Celem konkursu było: rozwijanie wśród uczniów zainteresowań ekologicznych, kształtowanie wrażliwości na piękno naturalnego środowiska i odpowiedzialności za zwierzęta hodowlane pozostające pod opieką ludzi, pogłębienie wiedzy na temat zwierząt hodowlanychjako ważnego elementu ekosystemu, umiejętne wykorzystanie wiedzy w praktyce.

W konkursie wiedzy udział wzięło 13 szkół z województwa pomorskiego.

Uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić gospodarstwo, zobaczyć gdzie mieszkają zwierzęta gospodarskie, spróbować swoich sił w jeździe konnej, a nawet dojeniu krowy. Następnie zmierzyły się z siedmioma zadaniami konkursowymi, nad którymi pracowali wspólnie i wykorzystali w nich wiedzę oraz umiejętności z edukacji społeczno – przyrodniczej i te zdobyte podczas wycieczki.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Po rozwiązaniu wszystkich zadań w konkursie wiedzy wyniki przedstawiane przez jury były następujące:

I miejsce –PSP 4 Starogard Gdański

II miejsce – PSP 8 Starogard Gdański

III miejsce – PSP 1 Starogard Gdański

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Na pamiątkę zostało posadzone na terenie parku drzewo. Następnie odbyło się wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Wyniki konkursu plastycznego: PROTOKOL_WYNIKI_konkursu_plastycznego_2018.doc