MENU GŁÓWNE

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY KONKURSY EKOLOGICZNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE PROJEKT GAMA PROGRAM SZKOLNY KLUB SPORTOWY PROJEKT SMOK i KOSSM Projekt „Widzę, doświadczam, rozumiem” Projekt LEPSZA SZKOŁA OWOCE W SZKOLE

Projekt „Widzę, doświadczam, rozumiem”

Projekt zakłada kompleksowe wsparcie wszystkich szkół i organizację zajęć w okresie od 01/2017 do 07/2018. Skierowany jest on do 2 grup docelowych: 4994 UCZNIÓW i 190 NAUCZYCIELI.

Link do strony wraz z plikami do pobrania: http://starogard.pl/projekty/projekty-unijne/rpo-wp/

Od 2 stycznia realizujemy w naszej szkole projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. „Widzę, doświadczam, rozumiem”, który zakłada kompleksowe wsparcie wszystkich szkół i organizację zajęć w okresie od 01/2017 do 07/2018. 

W naszej szkole odbywają się następujące zajęcia:
1) zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I-VI:
– zajęcia wyrównawcze (matematyka, przyroda, język angielski),
– zajęcia rozwijające (matematyka, przyroda, język angielski),
– zajęcia korekcyjno – kompensacyjne (logopedia, socjoterapia, rewalidacja),
2) kółko zainteresowań dla uczniów klas IV-VI z zakresu fotografii i grafiki,
3) doświadczalne show – wsparciem zostaną objęci wszyscy uczniowie szkół podstawowych – festiwal umożliwiający przeprowadzanie eksperymentów przez wszystkich uczniów w obszarze nauk matematyczno – przyrodniczych.

 • W dniach: od 1 do 6 marca Stacja Dobrego Czasu – Radość z Tczewa przeprowadziła we wszystkich klasach 1-3 (łącznie 18) warsztatów Lego Education.

LearnToLearn to narzędzie dydaktyczne pozwalające na prowadzenie efektywnej nauki w klasach młodszych z wykorzystaniem klocków LEGO. Materiały do zestawu zostały przygotowane z myślą o realizacji celów edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej i technicznej. Praca z klockami wspiera też rozwój kompetencji kluczowych, takich jak współpraca, myślenie krytyczne, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz komunikację. Lego Education uczą zdobywać wiedzę w praktyce. Od dzieci wymagają eksperymentowania i rozwiązywania problemów. Podczas zajęć dzieci doskonaliły swoje  zdolności manualne, poszerzały wyobraźnię, rozwijały orientację przestrzenną, ćwiczyły  koncentrację, precyzję oraz spostrzegawczość. Popatrzmy na pracę uczniów, ich zadowolenie, zapał i uśmiech podczas zajęć. http://starogard.pl/klocki-lego-w-roli-glownej-30582/

GALERIA: 

 • W ramach projektu UE - „Widzę, doświadczam, rozumiem” wszystkie klasy szóste z naszej szkoły wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Stacji Dobrego Czasu w Tczewie. Wycieczki odbywać się będą w soboty. Celem wycieczki jest rozwijanie kompetencji kluczowych i kreatywności metodą eksperymentu. Uczestnicy wyjazdów wezmą udział w 3 warsztatach edukacyjnych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zdobywania przez uczniów wirtualnej "wycieczkowej" gotówki, którą w trakcie licytacji na koniec wyjazdu, będzie można wymienić na drobne upominki. Każde spotkanie w Stacji Dobrego Czasu rozpoczynać i kończyć będzie się sprawdzianem wiedzy uczestników.

Ø  8 kwietnia 3 klasy szóste (6a, 6c, 6d) wraz z opiekunami już odwiedziły STACJĘ DOBREGO CZASU W TCZEWIE.

Nasi uczniowie wzięli udział w trzech warsztatach:

- „Poznaj zawód chemika”-

- „Eksperymentuj i ucz się”

- „Lego story starter”

W kolejnych terminach tj. 22 kwietnia pojedzie klasa 6g, a 27 maja - 3 pozostałe klasy (6b, 6e, 6f).

Oto kilka zdjęć i prac uczniów z wyjazdu:

GALERIA: 

Prace uczniów z klasy:

6 A - Ilona_Nadina_Patrycja_Marta_Adrian_KLASA_6A.pdfwinkKrystian_Kuba_Kuba_Agata_Julia_Nikola_KLASA_6A.pdflaughTomasz_Oliwer_Bartek_Milosz_Wiktoria_Amelia_KLASA_6A.pdf

6 C - MACIEK_PATRYK_Maks_Marcin_Jonasz_Andrea_KLASA_6_C.pdf, laughMarta_Wiktoria_Ola_Patrycja_Patrycja_klasa_6c.pdfwinkNati_Jagoda_Weronika_Natalia_klasa_6c.pdfwink Milosz_Oskar_Adrian_Wiktor_Kamil_klasa_6c.pdf,

6 D -  Kasia_Alicja_Inga_Ola_Weronika_Sara_KLASA_6D.pdfwinkLukasz_Amelia_Damian_Filip_Amadeusz_KLASA_6D.pdflaughSzymon_Zuzia_Martyna_Agata_Pawel_KLASA_6d.pdf laugh


 

 •   Popatrzmy jak realizowaliśmy projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. „Widzę, doświadczam, rozumiem”.

Oto zdjęcia wykonane podczas odbywających się w naszej szkole zajęć. Pokazują zainteresowanie, zadowolenie i uśmiech na twarzach uczniów, co świadczy o radości z udziału w zajęciach; na zdjęciach widzimy jak poprzez zabawę uczniowie utrwalali i poszerzali swoją wiedzę podczas zajęć:

– wyrównawczych (matematyka, przyroda, język angielski),

– rozwijających (matematyka, przyroda, język angielski),

– korekcyjno – kompensacyjnych (logopedia, socjoterapia, rewalidacja),

– kółka zainteresowań z zakresu fotografii i grafiki.

GALERIA: laugh


LETNIE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU „Widzę , doświadczam, rozumiem”

Nie wszyscy uczniowie PSP1 rozpoczęli wakacje od leniuchowania i wyjazdów bowiem szóstka naszych uczniów:

 • Oliwia Wohert, klasa IVF,
 • Fabian Wohert, klasa IVF,
 • Oliwia Czaja, klasa IVF,
 • Oliwia Remus, klasa IVF,
 • Maksymilian Brzoskowski, klasa IVA,
 • Jakub Dróżkowski, klasa IVA

spędziła pierwsze dwa tygodnie wakacji na zajęciach edukacyjnego programu wakacyjnego. Dzieci miały okazje zintegrować się ze sobą, nawiązały wiele przyjaźni i doświadczyły nauki języka obcego poprzez zabawę. Uczniowie z klas IV – VI mieli okazję powtórzyć podstawowe wiadomości z języka angielskiego oraz nauczyć się nowego słownictwa. Każdego dnia poznawali zwyczaje kulturowe krajów anglojęzycznych oraz uczyli się angielskich piosenek. Dzieci brały udział w rozgrywkach sportowych powiązanych z nauką angielskiego. Wybrały się też na wycieczkę po mieście w celu utrwalenia nazw sklepów i obiektów handlowych. Uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych, rozwiązywali karty pracy, quizy i rebusy oraz grali w wiele gier edukacyjnych.

Warsztaty odbyły się w ramach Wakacyjnego Programu Edukacyjnego „Widzę, doświadczam i rozumiem”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Głównym celem inicjatywy jest rozwój m.in. innowacyjnych metod nauczania oraz kreatywności i pracy zespołowej dzieci i młodzieży. Warsztaty, które odbyły się w dniach 3 - 14 lipca w Starogardzie Gdańskim służyły przede wszystkim zdobyciu umiejętności potrzebnych w życiu poprzez ich doświadczenie w praktyce.

GALERIA: yes


Z nowym rokiem szkolnym 2017/2018, wznowiono działalność dodatkowych zajęć dla uczniów naszej szkoły w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. „Widzę, doświadczam, rozumiem”, który zakłada kompleksowe wsparcie wszystkich szkół i organizację zajęć w okresie od 01/2017 do 07/2018.

W ramach projektu od 4 września rozpoczęto następujące zajęcia:
1) zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I-VI:
– zajęcia wyrównawcze (matematyka, przyroda, język angielski),
– zajęcia rozwijające (matematyka, przyroda, język angielski),
– zajęcia korekcyjno – kompensacyjne (logopedia, socjoterapia, rewalidacja),
2) kółko zainteresowań dla uczniów klas IV-VI z zakresu fotografii i grafiki.

Popatrzmy jak realizujemy w naszej szkole od września 2017r. projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. „Widzę, doświadczam, rozumiem”.

Oto zdjęcia wykonane naszym uczniom podczas odbywających się zajęć. Pokazują wielkie zainteresowanie, zaangażowanie, zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieciaków, świadczy to o radości z udziału w zajęciach.

GALERIA: laugh


W ramach realizowanego w naszej szkole projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. „Widzę, doświadczam, rozumiem” Stacja Dobrego Czasu – Radość z Tczewa przeprowadziła w dniu 19 stycznia 2018r. we wszystkich klasach pierwszych warsztaty z Lego LearnToLearn. Klasy drugie i trzecie miały dwu godzinne warsztaty z Lego 20 i 22 lutego 2018r.; zaproponowano im jeden z 4 warsztatów: LEGO StoryStarter, LEGO WeDo, LEGO MoreToMath bądź Roboty Dot i Dash. Materiały do zestawów zostały przygotowane z myślą o realizacji celów edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej i technicznej. Praca z klockami wspiera rozwój kompetencji kluczowych: uczy współpracy w zespole, myślenia krytycznego, rozwiązywania problemów, kreatywności oraz komunikacji. Klocki uczą programowania i zdobywania wiedzy w praktyce. Od dzieci wymagają eksperymentowania i rozwiązywania problemów. Podczas zajęć dzieci doskonaliły swoje zdolności manualne, poszerzały wyobraźnię, rozwijały orientację przestrzenną, ćwiczyły koncentrację, precyzję oraz spostrzegawczość. Popatrzmy na pracę uczniów, ich zadowolenie, zapał i uśmiech podczas odbywających się zajęć.

GALERIA: laugh

 

 

 

WIADOMOŚCI

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starogardzie Gdańskim
  ul. Zblewska 18
  83-200 Starogard Gdański

  adres www: https://psp1starogardgd.edupage.org/

 • (+48) 58 562-96-09

Galeria zdjęć