DYŻUR PEDAGOGÓW SZKOLNYCH PSYCHOLOG LOGOPEDA BIBLIOTEKA SZKOLNA BEZPIECZNIE W SIECI WARTO PRZECZYTAĆ I POSŁUCHAĆ

PEDAGOG PSYCHOLOG LOGOPEDA BIBLIOTEKA

GODZINY PRACY:

Bibliotekarze: mgr Barbara  Aszyk-Kucharska i Katarzyna Kaczmar

Godziny otwarcia:  poniedziałek do czwartku od 7:30 do 15:00

piątek od 7:30 do 14:30

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dzisiaj 29 września 2017r. świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele z następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Osiecznej odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Starogardzie. Książki Barbary Gawryluk czytali wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim, czytelniczka Miejskiej Biblioteka Publiczna pani Magdalena oraz bibliotekarki z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej – Filii w Starogardzie Gdańskim.

Poznaliśmy przygody świstaka Gwizdka oraz sympatycznych psów Kaktusa, Dżoka i Baltica. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia świstaków i rozpoznawali rasy psów. Główną atrakcją było tworzenie jak najdłuższego jamnika z papieru toaletowego. Jako ciekawostkę dodajmy, że nasz jamnik mierzył 46 stóp długości. Ciekawe, kto zdołałby zaprowadzić go do swego domu…