KONKURS EKOLOGICZNY KONKURSY Projekt „Widzę, doświadczam, rozumiem” PROGRAM SZKOLNY KLUB SPORTOWY Projekt LEPSZA SZKOŁA OWOCE W SZKOLE

KONKURS EKOLOGICZNY

Wyniki konkursu:

Dnia 21 kwietnia 2018 roku w odbył się, organizowany corocznie przez naszą szkołę, WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNYKLAS I-III, który składał się z części plastycznej pod hasłem „Wiosną na pastwisku” oraz z części wiedzy pt: „W świecie zwierząt hodowlanych”.  Honorowym  patronatem objęli go: Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Powiatu Starogardzkiego oraz Prezydent Miasta Starogard Gdański. Konkurs zorganizowany został we współpracy z Zespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie i tam też miał miejsce.

Celem konkursu było: rozwijanie wśród uczniów zainteresowań ekologicznych, kształtowanie wrażliwości na piękno naturalnego środowiska i odpowiedzialności za zwierzęta hodowlane pozostające pod opieką ludzi, pogłębienie wiedzy na temat zwierząt hodowlanych  jako ważnego elementu ekosystemu, umiejętne wykorzystanie wiedzy w praktyce.

W konkursie wiedzy udział wzięło 13 szkół z województwa pomorskiego.

Uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić gospodarstwo, zobaczyć gdzie mieszkają zwierzęta gospodarskie, spróbować swoich sił w jeździe konnej, a nawet dojeniu krowy. Następnie zmierzyły się z siedmioma zadaniami konkursowymi, nad którymi pracowali wspólnie i wykorzystali w nich wiedzę oraz umiejętności z edukacji społeczno – przyrodniczej i te zdobyte podczas wycieczki.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Po rozwiązaniu wszystkich zadań w konkursie wiedzy wyniki przedstawiane przez jury były następujące:

I miejsce –PSP 4 Starogard Gdański

II miejsce – PSP 8 Starogard Gdański

III miejsce – PSP 1 Starogard Gdański

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Na pamiątkę zostało posadzone na terenie parku drzewo. Następnie odbyło się wspólne biesiadowanie przy ognisku.

PLIKI do pobrania:

Ze względu na drużynowy charakter konkursu i sposób jego przeprowadzania liczba drużyn jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Drużyny zakwalifikowane do konkursu zostaną o tym poinformowane telefonicznie do końca marca 2018r.!