MENU GŁÓWNE

SAMORZĄD SZKOLNY

 


Działania Samorządu Uczniowskiego w Tygodniu Anielskim (30.09-04.10.2019r.)

Samorząd uczniowski kl. IV-VIII również przyłączył się do akcji "Tydzień Anielski". Dziewczynki przebrane za Aniołów w dzień Anioła Pocieszenia rozdawały wszystkim uczniom ubranym na biało pokarm Aniołów - cukierki. Na lekcjach techniki były też wykonywane plakaty na konkurs pt.: "Szkoła bez przemocy". Dziękuję wszystkim dziewczynkom z samorządu  za przygotowanie się i udział w tej akcji.

Opisała i zdjęcia wykonała:

Opiekun Samorządu: Małgorzata Malinowska

Galeria: laugh


Spotkanie z Panem Dyrektorem

Dnia 2.10.2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli klas IV-VIII z panem dyrektorem szkoły Arkadiuszem Kobierzyńskim.

Galeria: laugh

Opiekun SU, autor tekstu i zdjęć: Małgorzata Malinowska


Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkony 2017/2018 i spotkanie z Panem Dyrektorem

14 września 2017r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele poszczególnych klas głosowali na kandydatów chętnych do działań na rzecz szkoły.

21 września odbyło się spotkanie przedstawicieli klas  IV-VII  z p. Dyrektorem Arkadiuszem Kobierzyńskim. Uczniowie mogli bliżej zapoznać się z wizją szkoły oraz zadawać pytania. Zebranie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

GALERIA: laugh

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Malinowska


25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nasza Szkoła przystąpiła do 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

GALERIA: 

Opiekunowie: Małgorzata Malinowska i Joanna Porożyńska


"Klasowe Damy"

Dzień 30 września zwyczajowo uznaje się w Polsce jako Dzień Chłopaka. Z tej okazji, z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego, chłopcy we wszystkich klasach I - III wybierali Klasowe Damy. Damą zostały dziewczynki, które wyróżniają się codziennie wysoką kulturą osobistą, są koleżeńskie, uczynne, uśmiechnięte i mają poczucie humoru.

Oto Klasowe Damy w roku szkolnym 2016/17:

I a Aleksandra Białek

I b Barbara Gabriel

I c Julia Landsberg

II a Olga Gutowska

II b Agata Pacek

II c Natalia Kaliszewska

II d Maja Gabryel

II e Aleksandra Paszek

II f Aleksandra Fiał

II g Marta Grygorcewicz

II h Zuzanna Knitter

II i Marta Lewy

III a Aleksandra Gabryel

III b Marta Derron

III c Aleksandra Jasińska

III d Aleksandra Pior

III e Martyna Sikorska

III f Julia Pomierska

III g Amelia Konieczka

Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów i kwiatów od Małych Gentelmanów odbyła się na holu szkolnym. Uświetniła ją pani dyrektor Maria Makowska - Babińska.

Gratulujemy!!!

GALERIA: 

Opiekunowie MSU: Joanna Porożyńska i Katarzyna Musolf - Bensemann


Ogłaszamy kolejną zbiórkę kasztanów.

 1. Ponownie jak w roku ubiegłym zachęcamy do zbierania kasztanów i przynoszenia ich do naszej szkoły. Miejsce zbiórki jest oznaczone w szatni. Szczegóły na plakacie: Kasztanobranie-Drodzy-Uczniowie.pdf i na stronie: http://www.kasztanobranie.pl
 2. Ogłaszamy zbiórkę cebulek kwiatów pod hasłem „Ratujmy pszczoły”. Szczegóły na plakacie: RATUJMY_PSZCZOLY(1).pdf

 

Joanna Porożyńska i Katarzyna Musolf - Benseman


Zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska - maj/czerwiec 2016 r.

Ponownie nasi uczniowie z Samorządu Szkolnego zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt. Tym razem inicjatywę przejęła klasa 5d (wych. K. Srzelczyk), która oprócz organizacji tego przedsięwzięcia przekazała na rzecz schroniska 400 zł (zysk ze stoiska na kiermaszu). Obecnie w naszym schronisku znajduje się: 83 pieski, małe chore kotki i kalekie kawki.

heart Wszystkim darczyńcom dziękujemy! laugh

GALERIA: 

TEKST I ZDJĘCIA: M. Malinowska


WIOSENNA DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI

8-10.04.2016r. znowu nasi aktywni uczniowie z Samorządu Uczniowskiego działali na rzecz potrzebujących.

GALERIA: 

TEKST I ZDJĘCIA: M. Malinowska


heart DYSKOTEKA WALENTYNKOWA heart

4.02 2016 r. - Tradycyjnie odbyła się w naszej szkole Dyskoteka z okazji Walentynek.Wszyscy spędzili miło czas. Podczas zabawy rozdawane były lizaki w kształcie oczywiście serca. Na uwagę zasługują chłopcy z klasy Vg którzy potrafili pokazać fajną zgraną zabawę. 

GALERIA: 

TEKST I ZDJĘCIA: M. Malinowska


 

heart Poczta Walentynkowa heart

Od 1.02 do 10 02. 2016 r. czynna była w naszej szkole skrzynka walentynkowa. Można było wrzucać miłe listy, kartki i upominki. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z planem. Każka kartka dotarła na czas! wink

GALERIA: 

TEKST I ZDJĘCIA: M. Malinowska


Kolejna Akcja Samorządu na rzecz Fundacji "Dziewczynka z zapałkami"

5-7.02.2016- kolejny raz uczestniczylismy w akcji Dziewczynka z zapałkami.Dzięki naszemu zaangażowaniu otrzymalismy od Fundacji pieniądze, za które na rzecz szkoły zakupiliśmy aparat fotograficzny.

GALERIA: 

TEKST I ZDJĘCIA: M. Malinowska


WOŚP

Jak zwykle nasi uczniowie licznie uczestniczyli podczas WOŚP. W tym roku 10 stycznia 54 wolontariuszy-17 z kl.I-III i 37 z kl.IV-VI, pobiło rekord, gdyż NASZA SZKOŁA zebrała 21.260,61 zł.

Najwięcej zebrał uczeń Oskar Wyczyński z klasy I b - 1.009,32 zł ustanawiając indywidualny rekord. Za nim najwięcej zebrali:

 • Patryk Prabucki z kl. V c - 934,74 zl
 • Aleksander Gawlik z kl. VI a - 929,60 zł
 • Maria Dębińska z kl. VI b - 912,40 zł.

heart Wszystkim WIELKIE DZIĘKI! laugh

GALERIA ZDJĘĆ: 

 

Małgorzata Malinowska - opiekun SU klas IV - VI

Joanna Porożyńska - opiekun SU klas I - III


laugh Dyskoteka Andrzejkowa laugh

25 XI 2015r. odbyła się w naszej szkole Dyskoteka z okazji Andrzejek. DJ była tym razem Weronika Wołoszyk z kl. VI d, a muzykę przygotowała Oliwia Richert "Mini" z kl VI d. Jak zwykle wszyscy bawilli się świetnie i spędzili niezapomniane chwile. Dziękujemy uczniom klas IV-VI za zaangażowanie i za tradycyjne przyniesienie galaretki. Dzięki temu SU będzie miał fundusze na zakup lizaków dla dzieci z naszej szkoły. Zapraszamy na nasze stoisko podczas światecznego kiermaszu (10.12) - będziemy sprzedawać galaretki oraz drugie wydanie naszej szkolnej gazetki "Nowinki z jedynki".

GALERIA: 

TEKST I ZDJĘCIA: M. Malinowska


Ogolnoszkolna akcja "Pełna miska dla schroniska" 

Od 19-30.10.2015 trwała w naszej szkole zbiorka karmy dla zwierząt.Wspólne zaangażowanie dzieci Samorządu IV-VI i Małego Samorządu uwieńczone zostało wyjazdem do schroniska i przekazaniem darów na rzecz biednych zwierząt. Przy okazji uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć i zapoznać się z warunkami w jakich one żyją.
Dziękujemy uczniom naszej szkoły za zbiórkę i wielki dar serca, gdyż  ilość rzeczy była imponująca.Szczególne podziękownie dla Pana W. Klasy.heartlaugh

GALERIA: 

Małgorzata Malinowska


Działania Samorządu Uczniowskiego:

W tym tygodniu przypada Europejski Tydzień Dyysleksji (19-25.X). Dysleksja rozwojowa to specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym.

W związku z tym w Galerii Neptun można obejrzeć ciekawą wystawę na ten temat, której organizatorem jest Publiczne Gimnazjum nr 1. Każda szkoła przedstawiła wybraną przez siebie sławną osobę z dysleksją. Zaś uczeń naszej szkoły - Robert Gumieniak z klasy VIb wykonał pracę o Hansie Christianie Andersenie.

Podziekowania kierujemy dla P. Beaty Łaskiej za pomoc w organizacji.

GALERIA: 

Małgorzata Malinowska


  Akcja Samorządu na rzecz Fundacji "Dziewczynka z zapałkami"

          Samorząd Uczniowski klas IV-VI od zeszłego roku szkolnego 2014/2015, rozpoczął współpracę z Fundacją "Dziewczynka z zapałkami". Pierwsza akcja odbyła się w czerwcu 2015 r.

          W tym roku szkolnym akcja odbyła się 9 - 11 X 2015r. Wybrani uczniowie kl.V-VI zajmowali się pakowaniem produktów zakupionych przez klientów supermarketu Intermarche, który umożliwił nam tę pracę. Nasi uczniowie wykazali się zaangażowaniem oraz precyzyjnym pakowaniem, a zebrane pieniądze zostały przekazane Fundacji, która gwarantowała opiekę, torby do pakowania i baśniowe zapałki. Fundusze z tej akcji przeznaczone zostały na obiady, wyprawki szkolne i ferie dla najbardziej potrzebujących dzieci.

          Fundacja "Dziewczynka z zapałkami" jako instytucja pozarządowa od 10 lat prowadzi działalność na rzecz poprawy warunków życiowych dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią. Środki na realizację celów statutowych pozyskuje ze sprzedaży "Baśniowych zapałek", dotacji i darowizn.

Dziękujemy Prezesowi i pracownikom Intermarche za przychylność, a klientom za wszelkie udzielone finansowe wsparcie.

heart laugh

GALERIA: 

Małgorzata Malinowska


Ogłaszamy kolejną zbiórkę kasztanów.

Wzorem roku ubiegłego zachęcamy do zbierania kasztanów i przynoszenia ich do naszej szkoły. Miejsce zbiórki jest oznaczone w szatni. Szczegóły na plakacie i na stronie: http://www.kasztanobranie.pl/

Joanna Porożyńska


Ogłaszamy zbiórkę cebulek kwiatów pod hasłem „Ratujmy pszczoły”.

Szczegóły na plakacie:

RATUJMY_PSZCZOLY.pdf

więcej na stronie: http://www.pomagamypszczolom.pl/

Joanna Porożyńska


wink DYSKOTEKA laugh

             Z okazji Dnia Chłopaka 30 września br. w naszej szkole odbyła się dyskoteka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski kl. IV-VI. Zabawę tę poprowadziły dziewczynki z klasy VI d wraz z absolwentem Stasiem Ossowskim (obecnie uczeniem kl. II PG Nr 3).surprise Podczas zabawy wybrano „Mister’a Szkoły” 2015/2016, którym został jednomyślnie - laughPaweł Wiśniewski z klasy VIe.laugh  

     Niespodzianką dla wszystkich były odwiedziny zeszłorocznych absolwentów naszej szkoły z byłej klasy VIc. Wszyscy razem świetnie się bawili, jednak najlepiej uczniowie z klas IV. yes

GALERIA:

Małgorzata Malinowska

WIADOMOŚCI

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starogardzie Gdańskim
  ul. Zblewska 18
  83-200 Starogard Gdański

  adres www: https://psp1starogardgd.edupage.org/

 • (+48) 58 562-96-09

Galeria zdjęć